Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu

Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild [Christian Falk]

David Alaba może po zakończeniu obecnego sezonu zasilić szeregi Chelsea. Pni Zahavi, reprezentujący interesy austriackiego zawodnika, w styczniu rozpocznie rozmowy na ten temat z przedstawicielami londyńskiego klubu - poinformował Christian Falk ze „Sport Bilda”.

Wszechstronny defensor nie zdecydował się zaakceptować ostatniej propozycji Bayernu Monachium odnoszącej się do przedłużenia wygasającej wraz z końcem czerwca współpracy i w efekcie władze aktualnego mistrza Niemiec postanowiły wycofać się z prowadzenia dalszych rozmów z otoczeniem piłkarza.

Jest ono przekonane, że znajdzie 28-letniemu zawodnikowi inny klub, który doceni wystarczająco prezentowane przez niego umiejętności i spełni ich oczekiwania w kwestii zapewnienia Austriakowi zarobków na poziomie 20 milionów euro na sezon.

Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że Davidowi Alabie zależy najbardziej na ewentualnej przeprowadzce do Hiszpanii, gdzie na podpisanie z nim kontraktu miały sobie pozwolić Real Madryt oraz FC Barcelona. Ten drugi zespół nie stanie najprawdopodobniej do wyścigu o względy obrońcy, ponieważ boryka się z olbrzymimi problemami finansowymi. Z kolei „Królewscy” mają przed sobą inne priorytetowe cele i nie będą za wszelką cenę zabiegać o pozyskanie gracza Bayernu Monachium.

Taki obrót spraw miał skłonić agenta reprezentującego interesy Austriaka do skierowania się na opcję angielską, o czym poinformował Christian Falk ze „Sport Bilda”. Wspomniany dziennikarz przekonuje, że Pini Zahavi zamierza w styczniu rozpocząć rozmowy z Chelsea na temat możliwych przenosin wszechstronnego piłkarza do londyńskiego klubu.

Poza ekipą z Premier League na liście Izraelczyka wysoko mają stać też akcje Paris Saint-Germain, ale przynajmniej na teraz ma on skupić się na podjęciu negocjacji z „The Blues”.

Alaba rozegrał dwanaście spotkań dla Bayernu Monachium w tym sezonie i strzelił w nich jednego gola oraz zanotował tyle samo asyst.

Austriak znajduje się na celowniku nie tylko wyżej wymienionych zespołów. W grze o jego zakontraktowanie mają się także liczyć Juventus, Manchester City, Liverpool, Manchester United oraz Inter Mediolan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy