Alarmujący stan zdrowia Zlatana Ibrahimovicia. Nieunikniony koniec kariery?!

Alarmujący stan zdrowia Zlatana Ibrahimovicia. Nieunikniony koniec kariery?! fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Sport Italia

Zlatan Ibrahimović nie jest w stanie przezwyciężyć problemów zdrowotnych, które uniemożliwiają mu swobodną grę - takie wieści płyną ze Sky Sport Italia.

Mającego 40 lat na karku zawodnika Milanu często trapią kontuzje związane z kolanem. Ta dolegliwość nieustannie się nasila, nawet do tego stopnia, że Szwed może nie być w stanie kontynuować profesjonalnej przygody z piłką.

Włoscy dziennikarze sugerują, że popularnemu „Ibrze” zalecono restrykcyjny plan treningowy. W przerwie między kolejnymi meczami napastnik regularnie odbywa treningi tylko przez jeden dzień, a chore kolano pozwala mu na rozgrywanie zaledwie 10 minut spotkania.

Ibrahimović nie jest w stanie przepracować wszystkich sesji treningowych od wtorku do piątku. Podczas gdy zwalnia się go z praktycznych obowiązków, resztę czasu poświęca mu się na rutynowe zapobieganie dalszego pogłębiania się kontuzji kolana.

Zawodnik uczestniczy w odprawach z zespołem, jednak jego kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia. Występy w pierwszej jedenastce są wykluczone, a obecnie stan najwyższego poświęcenia stanowi wejście z ławki na końcówkę spotkania.

Wszystko zmierza na razie ku temu, że po zakończeniu sezonu Ibrahimović ogłosi zawieszenie butów na kołku.

Sam wspomniał niedawno, że zakończy karierę, jeśli przyjdzie na to odpowiedni moment.

„Rossoneri” są w zasadzie o krok do sięgnięcia po mistrzostwo Włoch. Znajdują się na pozycji lidera na dwie kolejki przed końcem. Zarazem może być to ostatnie trofeum w karierze szwedzkiego weterana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy