Aleksandar Vuković z przeprosinami za porównanie wojny na Ukrainie z walką Legii Warszawa

Aleksandar Vuković z przeprosinami za porównanie wojny na Ukrainie z walką Legii Warszawa fot. Dziurek / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia Warszawa

Aleksandar Vuković konferencję prasową po meczu z Wisłą Kraków rozpoczął od przeprosin za swoje niefortunne słowa dotyczące samopoczucia Ihora Charatina.

Wojna na Ukrainie dzieli, ale i łączy, czego świadkami byliśmy przed pierwszym gwizdkiem arbitra, gdy zawodnicy obu drużyn oraz kibice solidaryzowali się z zaatakowanym państwem.

Na konferencji przedmeczowej trener „Wojskowych”, co zasadne, został zapytany o samopoczucie jedynego Ukraińca w kadrze. Wówczas zdecydowanie zabrakło mu wyczucia.

– My mamy swoją wojnę, którą też przeżywamy. Walkę, której po prostu musimy stawić czoła – oświadczył.

Po tych słowach na Serba spadła duża krytyka.

Gdy zatem zawody wygrane przez Legię Warszawa 2:1 dobiegły końca, Aleksandar Vuković postanowił przeprosić.

Zacznę od nawiązania do wczorajszej konferencji. Użyłem niefortunnego porównania do sytuacji na Ukrainie. To było głupie i bezsensowne. Tam odbywa się prawdziwy ludzki dramat, tego nie można porównać do piłki nożnej. Za to bardzo przepraszam – powiedział.

Defensywnego pomocnika zabrakło choćby na ławce. Jak się okazuje, 27-latek otrzymał od trenera wolne.

– Mam w zespole Ihora Charatina. Zwolniłem go dzisiaj z obowiązków meczowych ze względu na to, że ten piłkarz bardzo przeżywa całą sytuację – wyznał.

Vuković był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych na boisku.

– Widziałem dzisiaj inną energię i odwagę na boisku. Pojawiały się momenty nerwowe, ale od początku do końca byliśmy drużyną – podkreślił.

Aktualnie mistrz Polski zajmuje szesnaste miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy