Aleksander Buksa z premierowym i zwycięskim golem w lidze austriackiej

2024-03-30 19:49:48; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Aleksander Buksa z premierowym i zwycięskim golem w lidze austriackiej Fot. Foto Belga/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Aleksander Buksa w końcu trafił do siatki w austriackiej ekstraklasie. Dzięki trafieniu Polaka WSG Tirol pokonał 2-1 Austrię Lustenau.

Aleksander Buksa od kilku lat uchodzi za spory talent. Młody napastnik z bardzo dobrej strony pokazywał się w Wiśle Kraków. Pod Wawelem wiązano z nim duże nadzieje, ale mimo to strony rozstały się w lipcu 2021 roku i to w niezbyt dobrych relacjach.

Napastnik natomiast wyemigrował na Półwysep Apeniński, gdzie zasilił Genoę. Tam jednak nie ma zbyt wielkich szans na regularne występy, dlatego już drugi sezon z rzędu występuje na wypożyczeniu.

Ostatnio grał w Belgii, natomiast w lipcu uznali, że dobrym rozwiązaniem będzie dla niego przeprowadzka do Austrii. Zasilił więc WSG Tirol.

Choć początki w wykonaniu Polaka były obiecująco, bo zanotował dwa trafienia w krajowym pucharze, to później spuścił z tonu. Do sobotniego starcia z Austrią Lustenau dysponował tylko dwoma asystami na koncie.

Jego ligowy dorobek udało się otworzyć w ostatnich godzinach. Buksa strzelił gola i dzięki temu jego WSG Tirol pokonał przeciwnika w stosunku.

Dzięki temu jego zespół uciekł strefie spadkowej już na pięć punktów.