Alex Morgan mocno o Cristiano Ronaldo. „Pieniądze pomagają tuszować pewne sprawy”

Alex Morgan mocno o Cristiano Ronaldo. „Pieniądze pomagają tuszować pewne sprawy” fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Alex Morgan nie wierzy w niewinność Cristiano Ronaldo w obliczu niedawnych oskarżeń o gwałt.

Zaledwie kilka miesięcy po transferze do Juventusu, Cristiano Ronaldo znalazł się pod ostrzałem w związku z gwałtem, którego miał się dopuścić dekadę temu w Las Vegas. Sprawa dość szybko jednak przycichła, a w czerwcu tego roku Kathryn Mayorga, rzekomo zgwałcona przez Portugalczyka, wycofała swoje oskarżenie. W międzyczasie wiele sugerowało, iż policja nie zdoła zebrać wystarczających dowodów, by napastnikowi groziła kara.

Temat potencjalnego gwałtu wzbudził jednak wiele skrajnych emocji, które udzieliły się między innymi jednej z najlepszych piłkarek - Alex Morgan. Amerykanka znana jest z tego, że nie krępuje się w mówieniu tego, co myśli i wiele razy poruszała w wywiadach kwestie społeczne, walcząc o równouprawnienie kobiet. W lipcu wywołała kontrowersje, publikując w mediach społecznościowych artykuł, w którym Cristiano Ronaldo jest nazywany ikoną korupcji w światowym sporcie.

Teraz może dojść do spotkania Morgan i Ronaldo, którzy będą obecni na gali FIFA The Best w Mediolanie (23 września). Piłkarka Orlando Pride nie obawia się jednak stanąć twarzą w twarz z Cristiano i dolewa oliwy do ognia, twierdząc, że pieniądze Portugalczyka mogły mu znacząco pomóc w wydostaniu się z prawnych tarapatów.

- Nie spodziewam się po spotkaniu z Ronaldo niczego więcej, niż w przypadku innych osób w Mediolanie. Po prostu uważam, że w dzisiejszych czasach kobiety w końcu przemówiły i to ważne, by je w tym wspierać - zaczęła Morgan w rozmowie z dziennikarzami.

- Widzę, że ludzie często dyskutują, kto ma rację, a kto nie. Jeśli zwrócimy uwagę konkretnie na sprawę Ronaldo, jest w niej zbyt dużo dowodów do znalezienia, a koniec końców pieniądze pomagają w zamiataniu takich kwestii pod dywan. Oskarżenie zostało porzucone, więc on może spokojnie grać dalej.

- Nie znaczy to, że nie uważam go za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, ale w tej sytuacji to nie ma znaczenia. To, jaką pracę wykonuje czy jego podejście wobec innych zawodników, nie ma nic wspólnego z tym, jakim naprawdę jest człowiekiem i czego się dopuszcza.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy