Alex Teixeira: Chcę odejść!

Alex Teixeira: Chcę odejść!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Globo

Alex Teixeira jest zdecydowany na opuszczenie Szachtara.

Brazylijczyk, który zachwyca swoimi statystykami w barwach ukraińskiego zespołu, uchodzi za jedno z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. 26-latek liczy, że po niespełna siedmiu latach spędzonych w Doniecku, w końcu otrzyma szansę gry w silnym europejskim zespole.

Jeszcze do niedawna faworytem w walce o ofensywnego pomocnika wydawała się Chelsea, ale jej szanse osłabły po zwolnieniu Jose Mourinho. Wychowanek Vasco jest ogromnym fanem umiejętności trenerskich Portugalczyka i bardzo chciał trafić pod jego skrzydła. 

W ostatnich dniach swoją ofertę przedstawił z kolei Liverpool, który teraz prowadzi zaawansowane negocjacje z Ukraińcami. Zawodnik liczy, że wszystko zakończy się dla niego pomyślnie, a więc że jeszcze tej zimy przeprowadzi się na Wyspy.

- Chciałbym odejść jeszcze w tym okienku, co zresztą zakomunikowałem władzom Szachtara. One mają bardzo dobrą ofertę i pracuję nad wypracowaniem jak najlepszego porozumienia. Jeśli nie zmienię klubu teraz, na pewno uczynię to latem - oświadczył Teixeira.

- Rozmawiałem już z żoną i dziećmi, jesteśmy gotowi na zmianę otoczenia. Silna europejska liga to mój cel, a nie da się ukryć, że Premier League to najsilniejsza liga na świecie. Przynajmniej w mojej opinii. Chcę w niej zagrać, choć nie zamykam drzwi dla zespołów z innych krajów - dodał.

- To zaszczyt, jeśli interesują się tobą Liverpool i Chelsea. Nikomu nie dałem jeszcze swojego słowa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy