Alexis Sánchez wciąż rozchwytany. Będzie rozmawiał z kilkoma klubami

2024-05-18 09:29:07; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Alexis Sánchez wciąż rozchwytany. Będzie rozmawiał z kilkoma klubami Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano

Alexis Sánchez nie narzeka na brak zainteresowania w obliczu wygasającej umowy z Interem Mediolan - poinformował Fabrizio Romano.

35-letni atakujący powrócił minionego lata do włoskiego zespołu po rocznej przerwie spędzonej w Olympique'u Marsylia. W barwach francuskiej drużyny odzyskał możliwość notowania regularnych występów, co okazało się wystarczająca przesłanką do tego, żeby Inter Mediolan zechciał nawiązać z nim ponowną współpracę.

Reprezentant Chile zgodził się na powrót na Stadio Giuseppe Meazza ze świadomością, że będzie odgrywał rolę rezerwowego.

Pozwoliła mu ona zanotować cztery trafienia i cztery asysty w 31 meczach (dziesięć w wyjściowym składzie). Ten dorobek nie okazał się satysfakcjonujący w kontekście otrzymania propozycji pozostania w mistrzu Włoch na kolejny sezon. Dlatego wraz z końcem czerwca wyląduje na piłkarskim bezrobociu.

W zaistniałych okolicznościach Alexis Sánchez nie myśli o przejściu na sportową emeryturę, ponieważ pomimo zaawansowanego wieku cieszy się dalej olbrzymim zainteresowaniem.

Tak przynajmniej uważa Fabrizio Romano, przekonując, że doświadczony ofensywny zawodnik rozpocznie wkrótce rozmowy z kilkoma klubami z różnych kraju, by wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym oraz sportowym.

Obecnie potencjalne kierunki nie są znane, ale można przypuszczać, że wśród ekip skłonny zawrzeć współpracę z Chilijczykiem znajdują się przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, Kataru, Major League Soccer, z rodzimej Ameryki Południowej czy Europy, ale już nie z zespołów ze ścisłego topu.