2024-09-05 23:42:58; Aktualizacja: 2 godziny temu
Ależ występ reprezentanta Polski. „Kocur”, „Najlepszy piłkarz za kadencji Michała Probierza” Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info | Meczyki.pl

Reprezentacja Polski pokonała w czwartkowym meczu w ramach Ligi Narodów Szkocję (3:2). Niekwestionowanym bohaterem tego spotkania był Nicola Zalewski. W mediach nie brakuje pochlebnych komentarzy na temat jego gry.

W pierwszej połowie Zalewski nie miał łatwego życia. Świadomi zagrożenia, jakie może wyrządzić gracz AS Romy, zawodnicy dowodzeni przez Steve'a Clarke'a starali się przeszkadzać 22-latkowi w ten sposób, aby nie mógł on w pełni wykorzystać swoich atutów.

Reprezentant Polski nieustannie próbował zagrozić defensywnie rywala, co wreszcie przyniosła wymierny efekt. Tuż przed przerwą został on sfaulowany w polu karnym Szkotów przez Anthony'ego Ralstona, a sędzia Glenn Nyberg nie wahał się ani chwili, wskazując na wapno. Z rzutu karnego nie pomylił się natomiast Robert Lewandowski.

Po zmianie stron Zalewski miał już więcej miejsca, dzięki czemu znacznie częściej mógł napędzać akcje ofensywne „Biało-Czerwonych”.

To właśnie on, biorąc ciężar gry na własne barki, w ostatnich minutach zadecydował o losach meczu. Najpierw zdecydował się na indywidualny rajd, następnie znów Szkoci faulowali go we własnym polu karnym, po czym sam 22-latek wziął się za wykonywanie jedenastki, trafiając do siatki.

Zalewski był zdecydowanie najlepszym graczem reprezentacji Polski w czwartkowym starciu ze Szkocją. Opinię tę podziela wielu obserwatorów oraz internautów.

- Zawodnik, który podczas meczu robi dwa rzuty karne, z czego jeden sam wykorzystuje. Zdecydowanie najjaśniejsza postać tego zespołu. Nicola Zalewski to za kadencji Michała Probierza najlepszy piłkarz „Biało-Czerwonych” - powiedział Tomasz Włodarczyk na kanale Meczyki.pl.

Nicola Zalewski w narodowych barwach uzbierał dotychczas 22 występy. Bramka zdobyta w konfrontacji ze Szkocją była natomiast jego drugą w seniorskiej kadrze Polski.