Ali Sowe odchodzi z CSKA Sofia. Padnie podwójny rekord?!

Ali Sowe odchodzi z CSKA Sofia. Padnie podwójny rekord?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: France Football

CSKA Sofia domaga się za Aliego Sowe pięciu milionów euro, a Dijon skłania się ku spełnieniu oczekiwań Bułgarów. W efekcie możemy być świadkami dwóch rekordów transferowych.

„Sowy” wkrótce mają zarobić na odejściu Alfreda Gomisa 16 milionów euro. To pozwoli im zrealizować cel, jakim jest angaż nowego napastnika, a wybór najprawdopodobniej padnie na piłkarza związanego z CSKA Sofia.

Ali Sowe, bo o nim mowa, do Bułgarii trafił z Chievo Verona, najpierw na mocy wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego. 26-latek urodzony we Włoszech szybko zaznaczył swoją obecność na obcej dla siebie ziemi, zdobywając 28 bramek i notując osiem asyst. Na osiągnięcie takich liczb potrzebował on 62 spotkań.

Dobra forma pięciokrotnego reprezentanta Gambii wkrótce zaowocuje przenosinami do zdecydowanie lepszej ligi. Jego klub jest otwarty na sprzedaż i liczy na zarobek rzędu pięciu milionów euro.

Atakujący, który w razie potrzeby może zająć miejsce na lewym skrzydle, na brak zainteresowania innych ekip nie ma co narzekać. W tym gronie jest m.in. Almería, ale Dijon liczy na wygranie walki i realizację wyznaczonego celu.

Dodajmy, że gdyby istotnie transfer zamknął się we wspomnianej kwocie, zarówno dla Bułgarów, jak i Francuzów oznaczałoby to pobicie własnych rekordów transferowych - odpowiednio sprzedażowego oraz zakupowego. W przypadku CSKA Sofia jest to 3,5 miliona, a Dijon cztery miliony euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Krychowiak był bliski hitowego transferu przez konflikt z trenerem?! Temat może wrócić zimą Krychowiak był bliski hitowego transferu przez konflikt z trenerem?! Temat może wrócić zimą Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy