Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?!

Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Stampa

Jak informuje „La Stampa”, Paulo Fonseca nie może być pewny utrzymania posady szkoleniowca Romy. Klub miał już bowiem skontaktować się z Massimiliano Allegrim.

Mimo znakomitego finiszu na poziomie Serie A w wykonaniu „Wilkom”, cieniem na honorze drużyny kładzie się porażka z Sevillą w 1/8 finału Ligi Europy. W tym meczu rzymianie praktycznie nie istnieli.

Fonseca i jego podopieczni próbowali o tym zapomnieć, rozpoczynając nową kampanię od pozytywnego rezultatu w starciu z Hellasem Verona. Tak się jednak nie stało, bo choć zawody skończyły się wynikiem 0:0, obecność nieuprawnionego piłkarza w składzie Romy doprowadziła do walkoweru.

Dziś notowania portugalskiego szkoleniowca nie stoją zbyt wysoko, o czym świadczą spekulacje, jakoby klub rozważał zatrudnienie w jego miejsce Ralfa Rangnicka, Maurizio Sarriego czy Massimiliano Allegriego.

To właśnie ostatni z wymienionych trenerów ma być faworytem kierownictwa ekipy ze Stadio Olimpico. Według „La Stampy” strony nawiązały już ze sobą kontakt, podczas którego „Wilki” miały wyrazić gotowość do zaoferowania 53-latkowi pensji na poziomie 7,5 miliona euro rocznie. To, jak podkreślono, w pełni zadowala doświadczonego Włocha.

Allegri pozostaje bez pracy od ponad 12 miesięcy, kiedy to rozstał się z Juventusem. Ponadto w przeszłości miał on okazję prowadzić jeszcze m.in. Cagliari Calcio oraz AC Milan. Nie tak dawno łączono go z Interem Mediolan.

Najbliższym rywalem Romy będzie Juventus. Niewykluczone, że od wyniku tej rywalizacji będzie zależeć przyszłość Fonseki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy