Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót

Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

Chociaż od rozstania Massimiliano Allegriego z Juventusem minęło już blisko półtora roku, Włoch nadal pozostaje bez pracy. To, jak sam zapowiada, ma wkrótce ulec zmianie.

53-latek przez dziewięć lat prowadził dwie niezwykle uznane futbolowe marki. Najpierw odpowiadał on za wyniku Milanu, z którym zdobył scudetto, a następnie prowadził Juventus. Podczas pracy w „Starej Damie” klub pod jego wodzą dwukrotnie dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Włoch latem 2019 roku rozstał się z turyńczykami i rozpoczął naukę języka angielskiego. Już wtedy odbierano to jako znak, gdzie następnie on wyląduje. Teraz szkoleniowiec udzielił wywiadu właśnie w tym języku i przyznał wprost, że chce objąć jedną z ekip występujących w Premier League. Drugą opcją pozostaje powrót do Serie A.

Chciałbym spróbować swoich sił w Premier League. Podczas pobytu we Włoszech pracowałem przez cztery lata w Milanie, a przez kolejnych pięć lat w Juventusie. Teraz spodziewam się wyjazdu do Anglii lub powrotu do ojczyzny, ale to może być trudne – wyjawił w rozmowie z dziennikiem „The Times”.

– Moim zdaniem angielska piłka przez ostatnie dziesięć lat mocno się poprawiła, w czym duża zasługa trenerów z zagranicy. Z pewnością jest o wiele bardziej taktyczna – dodał.

Massimiliano Allegri oczywiście nie zdradził, gdzie chciałby pracować. Za wzór podaje jednak zespoły prowadzone przez Jürgena Kloppa oraz José Mourinho.

– Liverpool ma graczy, którzy są bardzo szybcy, techniczni, silni fizycznie i posiadają charakter. Każdego roku ulepszają zespół – zauważył.

– W Tottenhamie Mourinho zachowuje równowagę między pragmatycznymi i bardziej technicznymi rozwiązaniami. Jest tak z powodu tego, że Tottenham to wielki zespołu z wielkimi zawodnikami, a Mourinho zajmuje się w nim głównie strategią. Trener musi szanować jakość swoich zawodników. Mourinho rozumie swoich graczy i wykonuje świetną pracę w Tottenhamie – uzupełnił.

Udzielony wywiad jest zwiastunem powrotu Allegriego do pracy w zawodzie szkoleniowca. W przeszłości łączono go między innymi z Manchesterem United oraz Arsenalem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” UEFA z mocnym oświadczeniem w sprawie zapowiadanego utworzenia Superligi [OFICJALNIE] UEFA z mocnym oświadczeniem w sprawie zapowiadanego utworzenia Superligi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy