Allegri wypada z listy życzeń Bayernu Monachium. Wszystko przez brak znajomości języka niemieckiego!

Allegri wypada z listy życzeń Bayernu Monachium. Wszystko przez brak znajomości języka niemieckiego!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Massimiliano Allegri nie jest już brany pod uwagę w kontekście zatrudnienia w Bayernie Monachium.

Po rezygnacji z funkcji trenera przez Niko Kovača, jego następcą mianowano Hansa-Dietera Flicka. 54-latka wspierać ma Hermann Gerland. Jest to jednak na ten moment jedynie rozwiązanie tymczasowe, bowiem w międzyczasie trwają intensywne prace nad znalezieniem nowego szkoleniowca.

Do tej pory rozważano kandydaturę Massimiliano Allegriego, lecz jak donosi „Sport Bild”, na końcowym etapie analizy umiejętności Włocha, postanowiono wykluczyć jego zatrudnienie. Wszystko przez nieznajomość języka niemieckiego. Tym samym jest to już czwarty trener (po Ten Hagu, Tuchelu i Rangnicku), który z jakiegoś powodu nie może przejąć schedy po Chorwacie.

Co zatem w tej sytuacji zamierzają zrobić Karl-Heinz Rummenigge oraz Hasan Salihamidžić (Uli Hoeneß nie jest zaangażowany w poszukiwania)? Niewykluczone, że aż do stycznia szansę poprowadzenia drużyny otrzyma duet Flick-Gerland. Nie to jednak jedyne rozwiązanie, jeśli chodzi o wybór tymczasowego rozwiązanie. Drugim jest zatrudnienie do 30 czerwca 2020 roku Arsène’a Wengera, który zna język niemiecki.

Jeśli w życie wszedłby ten drugi scenariusz, wówczas latem Bayern Monachium dążyłby do zatrudnienia nowego szkoleniowca, o co jednak z racji zakończonego sezonu byłoby zdecydowanie łatwiej. W tym kontekście „Sport Bild” wymienia dwa nazwiska: Erik ten Hag (trener Ajaksu) oraz Thomas Tuchel (trener Paris Saint-Germain).

Cały czas nie wiadomo także, jakie szanse na tę posadę ma José Mourinho. Portugalczyk zdradził bowiem, że uczy się języka, którym na co dzień władają piłkarze oraz trenerzy w Bundeslidze. To stawiałoby go zatem przed m.in. Allegrim.

Na ten moment trudno jednak przewidzieć, jaką decyzję ostatecznie podejmą sternicy „Gwiazdy Południa”, którzy, jak widać, mają niełatwe zadanie.

***

W tym tekście przeczytasz o bezrobotnych trenerach, którzy szukają pracy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy