Alphonse Areola wraca do Premier League. PSG zostaje z... siedmioma bramkarzami w kadrze [OFICJALNIE]

Alphonse Areola wraca do Premier League. PSG zostaje z... siedmioma bramkarzami w kadrze [OFICJALNIE] fot. West Ham United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: West Ham United

Alphonse Areola został zaprezentowany jako nowy gracz West Hamu United.

Przedstawiciele „Młotów” sfinalizowali transfer z udziałem mistrza świata z 2018 roku. Trzykrotny reprezentant „Trójkolorowych” przenosi się do londyńskiego klubu na zasadzie odpłatnego rocznego wypożyczenia z Paris Saint-Germain w wysokości około 2 milionów euro z zawartą opcją definitywnego wykupu za kolejne 12-13 milionów euro.

Dla Alphonse'a Areoli nawiązanie współpracy z West Hamem United oznacza jego powrót do Premier League, ponieważ w minionych rozgrywkach występował na podobnych warunkach w Fulham.

Wówczas nie udało mu się pomóc utrzymać beniaminka w najwyższej klasie w Anglii. On sam pozostawił jednak po sobie dobre wrażenie za sprawą rozegrania 37 spotkań, w których zachował dziesięć czystych kont.

- Alphonse jest doświadczonym i utalentowanym bramkarzem, który grał na najwyższym poziomie i bardzo dobrze spisywał się w Premier League w zeszłym sezonie. Przygotowujemy się do gry przy bardzo napiętym terminarzu, dlatego jego sprowadzenie zapewni nam fantastyczną rywalizację pomiędzy golkiperami znajdującymi się już w klubie. Od dawna zdajemy sobie sprawę z jego zalet i nie mamy wątpliwości, że będzie kolejnym graczem i postacią, która wzmocni naszą drużynę - powiedział menedżer David Moyes, który w nadchodzących rozgrywkach będzie prowadził „Młoty” nie tylko w krajowych zmaganiach, ale i w Lidze Europy.

Areola jest najmłodszym bramkarzem znajdującym się w kadrze londyńskiego klubu, ponieważ Łukasz Fabiański, Darren Randolph i David Martin mają grubo ponad 30 lat. Spośród nich dotychczasowym numerem jeden w składzie ekipy z Premier League był reprezentant Polski, któremu przyjdzie teraz zmierzyć się ze znacznie poważniejszym konkurentem do gry w porównaniu do umiejętności prezentowanych przez wspomnianą obok niego dwójkę.

Odejście Francuza z PSG oznacza jednocześnie, że w kadrze pierwszego zespołu z Parc des Princes pozostało siedmiu bramkarzy na profesjonalnych kontraktach - Marcin Bułka, Gianluigi Donnarumma, Keylor Navas, Sergio Rico, Alexandre Letellier, Denis Franchi i Lucas Lavallée.

Nie tak dawno było ich w sumie dziewięciu, ale Garissone Innocent zdążył przenieść się przed 28-latkiem na zasadzie wypożyczenia do Vannes OC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy