Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów

Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów fot. Bayern Monachium
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Times

Alphonso Davies mógł swego czasu wzmocnić szeregi Manchesteru United.

Angielskie media twierdzą, że 19-latek, który jest objawieniem ostatnich tygodni, mógł swego czasu zakotwiczyć w Premier League.

Konkretniej o jego względy zabiegał Manchester United, gdzie został polecony działaczom ekipy z Old Trafford przez skautów obserwujących utalentowanych graczy w Ameryce Północnej. Jego ówczesny zespół, a więc Vancouver Whitecaps, oczekiwał za niego kwoty rzędu dwóch milionów funtów.

Nikt jednak z urzędujących w pionie sportowym osób, nie był zainteresowany tym, aby wyłożyć wtedy takową sumę i ostatecznie zdecydowali się zaprosić gracza jedynie na dwutygodniowe testy. Jego udział w nich został zablokował przez klub Kanadyjczyka.

Dwa lata później Davies mógł znowu trafić do Manchesteru United. Wtedy „Czerwone Diabły” oferowały za niego już blisko osiem milionów funtów. Ta oferta została jednak przebita przez Bayern Monachium, który wyłożył na zakontraktowanie wszechstronnego zawodnika nieco ponad dziewięć milionów funtów.

Jeśli chodzi o samego zawodnika, to on sam raczej nie żałuje swojego ruchu. W Niemczech czuje się bowiem bardzo dobrze, co potwierdza na boisku.

W tym sezonie lewy defensor rozegrał w pierwszej drużynie 25 meczów. Strzelił w nich jedną bramkę i zanotował siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy