Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów

Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów fot. Bayern Monachium
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Times

Alphonso Davies mógł swego czasu wzmocnić szeregi Manchesteru United.

Angielskie media twierdzą, że 19-latek, który jest objawieniem ostatnich tygodni, mógł swego czasu zakotwiczyć w Premier League.

Konkretniej o jego względy zabiegał Manchester United, gdzie został polecony działaczom ekipy z Old Trafford przez skautów obserwujących utalentowanych graczy w Ameryce Północnej. Jego ówczesny zespół, a więc Vancouver Whitecaps, oczekiwał za niego kwoty rzędu dwóch milionów funtów.

Nikt jednak z urzędujących w pionie sportowym osób, nie był zainteresowany tym, aby wyłożyć wtedy takową sumę i ostatecznie zdecydowali się zaprosić gracza jedynie na dwutygodniowe testy. Jego udział w nich został zablokował przez klub Kanadyjczyka.

Dwa lata później Davies mógł znowu trafić do Manchesteru United. Wtedy „Czerwone Diabły” oferowały za niego już blisko osiem milionów funtów. Ta oferta została jednak przebita przez Bayern Monachium, który wyłożył na zakontraktowanie wszechstronnego zawodnika nieco ponad dziewięć milionów funtów.

Jeśli chodzi o samego zawodnika, to on sam raczej nie żałuje swojego ruchu. W Niemczech czuje się bowiem bardzo dobrze, co potwierdza na boisku.

W tym sezonie lewy defensor rozegrał w pierwszej drużynie 25 meczów. Strzelił w nich jedną bramkę i zanotował siedem asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy