Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów

Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów fot. Bayern Monachium
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Times

Alphonso Davies mógł swego czasu wzmocnić szeregi Manchesteru United.

Angielskie media twierdzą, że 19-latek, który jest objawieniem ostatnich tygodni, mógł swego czasu zakotwiczyć w Premier League.

Konkretniej o jego względy zabiegał Manchester United, gdzie został polecony działaczom ekipy z Old Trafford przez skautów obserwujących utalentowanych graczy w Ameryce Północnej. Jego ówczesny zespół, a więc Vancouver Whitecaps, oczekiwał za niego kwoty rzędu dwóch milionów funtów.

Nikt jednak z urzędujących w pionie sportowym osób, nie był zainteresowany tym, aby wyłożyć wtedy takową sumę i ostatecznie zdecydowali się zaprosić gracza jedynie na dwutygodniowe testy. Jego udział w nich został zablokował przez klub Kanadyjczyka.

Dwa lata później Davies mógł znowu trafić do Manchesteru United. Wtedy „Czerwone Diabły” oferowały za niego już blisko osiem milionów funtów. Ta oferta została jednak przebita przez Bayern Monachium, który wyłożył na zakontraktowanie wszechstronnego zawodnika nieco ponad dziewięć milionów funtów.

Jeśli chodzi o samego zawodnika, to on sam raczej nie żałuje swojego ruchu. W Niemczech czuje się bowiem bardzo dobrze, co potwierdza na boisku.

W tym sezonie lewy defensor rozegrał w pierwszej drużynie 25 meczów. Strzelił w nich jedną bramkę i zanotował siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy