Álvaro Morata z hitowym transferem do Serie A?! Jest wycena

Álvaro Morata z hitowym transferem do Serie A?! Jest wycena fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Álvaro Morata może już wkrótce wrócić na Półwysep Apeniński, gdzie o jego usługi pyta AC Milan. Atlético Madryt wyraża gotowość do rozstania, dokonując wyceny 30-letniego napastnika - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Przed piłkarzem, który szkolił się w szkółkach dwóch madryckich gigantów, czyli Atlético i Realu, kluczowe tygodnie. Reprezentant Hiszpanii nastawia się na odejście z Civitas Metropolitano.

Morata notuje na przestrzeni bieżącej kampanii solidne liczby (12 trafień i trzy asysty), lecz nie jest pierwszym wyborem trenera Diego Simeone. W ostatnich tygodniach argentyński szkoleniowiec widzi w doświadczonym napastniku bardziej zmiennika, który potrafi zaskoczyć zmęczonego przeciwnika.

30-latek nie do końca jest zadowolony ze swojego położenia.

Hiszpan to raczej niezbyt doceniana postać w klubie, co również wpływa na jego podejście.

30 czerwca 2024 roku kontrakt Moraty z Atlético Madryt wygasa. Coraz więcej wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. Jak się okazuje, snajper urodzony w Madrycie może szybko wrócić na Półwysep Apeniński.

Poprzednie dwa lata dwukrotny zdobywca Ligi Mistrzów spędził na wypożyczeniu w Juventusie, w którym grał również w latach 2014-2016. Nowy kapitan reprezentacji Hiszpanii czuł się we Włoszech świetnie, dlatego zainteresowanie AC Milanu powinno go ucieszyć.

Urzędujący jeszcze mistrzowie Italii po analizie dostępnych na rynku opcji skupiają się w pełni na Moracie, licząc na letni transfer, o czym informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Atlético Madryt zdaje sobie sprawę, że to jedna z ostatnich szans na spieniężenie karty 30-latka. Zarząd 11-krotnych mistrzów hiszpańskiej ekstraklasy oczekuje za napastnika około 15-20 milionów euro. Taką kwotę AC Milan jest w stanie zaakceptować.

Álvaro Morata na boiskach Serie A zdobył 35 trafień i zanotował 29 asyst - potrzebował do tego 130 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy