Amazon ujawnia szczegóły związane z transmisją Ligue 1 i Ligue 2 [OFICJALNIE]

Amazon ujawnia szczegóły związane z transmisją Ligue 1 i Ligue 2 [OFICJALNIE]
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: RMC Sport

Amazon będzie od następnego sezonu transmitował rozgrywki we Francji. Z tej okazji dyrektor generalny Amazon Prime Video Sport, Alex Green, udzielił wywiadu RMC Sport.

W następnych rozgrywkach kibice na całym świecie będą mogli oglądać rozgrywki Ligue 1 i Ligue 2 na platformie Amazona. Przejął on bowiem prawa do transmisji spotkań z tego kraju od telewizji Canal+, która nie chciała dzielić się nimi z amerykańskim gigantem.

Dlatego rozgrywki we Francji od kolejnego sezonu zobaczymy tylko na Amazon Prime Video Sport. Jedynie druga liga będzie do końca września transmitowana na antenach La chaîne L'Equipe.

We wtorek Alex Green zaprezentował ofertę swojej firmy oraz udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił kilka kwestii.

– Nowym domem Ligue 1 zostanie kanał Prime Video Ligue 1. Będzie on dostępny wyłącznie dla członków Amazon Prime. We Francji za 12,99 euro miesięcznie. Z abonamentu można zrezygnować w dowolnym momencie. O otoczkę zadbają największe nazwiska związane z francuską piłką. Ogłaszamy dziś cztery z nich. Są to: Thibault Le Rol, Marina Lorenzo, Smaïl Bouabdellah i Julien Brun. Za jakiś czas zaprezentujemy kolejne – powiedział.

– Będziemy na każdym stadionie, przy samym boisku, z przedmeczowymi zapowiedziami i pomeczowymi wywiadami. Ludzie będą mogli poczuć atmosferę spotkania. To jest to, czego potrzebują. Chcą zobaczyć swój zespół. Następnie będziemy rozwijać inne treści i multimedia – dodał.

– Będzie trzeba zapłacić 12,99 euro miesięcznie. Do tego trzeba być członkiem Amazon Prime, aby uzyskać dostęp do kanałów, gdzie będą transmitowane mecze, co odpowiada 5,99 euro miesięcznie lub 49 euro rocznie – stwierdził.

Na końcu Alex Green został również zapytany o to, czy Amazon ma w planach na stałe transmitować francuską piłkę.

– Zdecydowanie tak. Jesteśmy całkowicie zaangażowani we francuski futbol. To dla nas bardzo ważne. Wszyscy, którzy pracują w Amazonie, starają dać się z siebie wszystko i dzięki temu odnieść jak największy sukces – zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy