Ambitny letni plan Porto

Ambitny letni plan Porto
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: A Bola

Porto powoli myśli o letnim oknie transferowym. Zakupy w jego trakcie miałyby pomóc w następnym sezonie, by nie doszło do powtórki z wciąż trwającego.

"Smoki" zajmują dopiero trzecie miejsce w tabeli ligi portugalskiej, nie mając już szans na drugą pozycję. To oznacza, że sezon rozpoczną wcześniej niż zazwyczaj kwalifikacjami do Ligi Mistrzów.

Nie trzeba przypominać, jak ważna dla budżetu klubowego jest możliwość uczestniczenia w najbardziej elitarnych kubowych rozgrywkach. Prezydent Pinto da Costa chce w związku z tym postawić na doświadczenie.

Działacz ma nadzieję na powrót 33-letniego Pepe oraz 34-letniego Bruno Alvesa. - Musimy być realistami. Pepe zarabia więcej niż pięć milionów euro, więc wszystko jest bardzo skomplikowane - powiedział jednak ostrożnie.

Pepe, droższy z dwójki, aktualnie w Realu Madryt inkasuje 5,5 miliona euro, a jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2017 roku. Alves natomiast powinien przyjść na zasadzie wolnego transferu z Fenerbahçe S.K.

Zanim jednak przynajmniej jeden z obrońców zmieni klub, obu czekają Mistrzostwa Europy, na które pojadą do Francji razem z reprezentacją Portugalii.

W idealnym wariancie da Costa marzy nie tylko o zawodnikach. Widziałby on też José Mourinho ponownie jako pierwszego trenera. Przesądzone jednak raczej wydaje się, że Portugalczyk obejmie Manchester United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy