Ancelotti zapowiada wzmocnienia Napoli

Ancelotti zapowiada wzmocnienia Napoli fot. SSC Napoli
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Napoli przegrało wczoraj z Bologną 2:3. Po ostatnim gwizdku arbitra Carlo Ancelotti nie rozpaczał jednak z tego powodu, podkreślając fakt zdobycia wicemistrzostwa Włoch już trzy tygodnie temu.

Okno transferowe we Włoszech otwiera się pierwszego lipca. Napoli nie zamierza jednak zwlekać i zgodnie z ostatnimi doniesieniami jest o krok od przeprowadzenia trzech transferów. Chodzi o Hirvinga Lozano (PSV Einhoven), Josipa Iličicia i Timothy’ego Castagne (obaj Atalanta). Oczywiście, z Napoli jest łączonych wielu graczy i w związku z tym Carlo Ancelotti zaapelował o rozwagę, mówiąc o tym, że choć zmiany nadejdą, nie będzie to żadna rewolucja kadrowa.

– Już trzy tygodnie temu zdobyliśmy wicemistrzostwo Włoch, zatem ta porażka z Bologną nie ma żadnego znaczenia. (…) Teraz możemy skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu. Zrobimy to jednak bez zbędnego pośpiechu, wręcz relaksując się po finiszu rozgrywek – powiedział.

– Media wymieniły około 60 piłkarzy, którzy mogą dołączyć do Napoli, więc jasną sprawą jest to, że część z tych informacji jest fałszywa. Sprowadzimy kogoś. Mamy jasne pomysły dotyczące transferów – zapewnił.

Pomimo tego, na pytanie dotyczące możliwych przenosin Fabio Quagliarelli, odpowiedział jedynie w sposób czysto dyplomatyczny: – Wszystko się może zdarzyć. 

W ostatniej fazie konferencji prasowej 59-latek wyjawił nazwiska piłkarzy, którzy w pojedynku z Bologną podobali mu się najbardziej.

– Fabián Ruiz i Piotr Zieliński zrobili na mnie ogromne wrażenie, są nowoczesnymi pomocnikami, którzy biegają z piłką, gdy przestrzeń się otwiera. Muszą się jednak jeszcze trochę podszkolić, aby mieć większą równowagę i lepiej bronić. Allan dobrze z nimi współpracuje – zakończył. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy