André Onana zapowiedział swoje odejście z Ajaksu. „Jestem jedynym, który wciąż tu jest!”

André Onana zapowiedział swoje odejście z Ajaksu. „Jestem jedynym, który wciąż tu jest!” fot. Dutchmen Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ziggo Sport

André Onana przyznał po wygranym spotkaniu Ajaksu Amsterdam z Beşiktaşem (2:1), że po zakończeniu obecnego sezonu opuści najprawdopodobniej szeregi holenderskiego klubu.

Reprezentant Kamerunu wrócił do wyjściowego składu „Godenzonen” po dłuższej przerwie wynikającej z nałożenia na niego dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych środków.

Kara wymierzona bramkarzowi pozbawiła go szansy na zrealizowanie wymarzonego letniego transferu i praktycznie skazała Ajax na utratę jednego z ważnych piłkarzy na zasadzie wolnego transferu.

Początkowo spekulowano jeszcze, że 25-letni zawodnik przystanie na ewentualną propozycję przedłużenia współpracy. Nic takiego jednak nie nastąpiło i obecnie André Onana ma być już właściwie o krok od zaliczenia przeprowadzki do Interu Mediolan przed startem następnych rozgrywek.

Sam zainteresowany został w związku z tym zapytany o swój status po zanotowaniu debiutanckiego występu w trwających zmaganiach na poziomie Ligi Mistrzów w starciu z Beşiktaşem.

Wychowanek Barcelony starał się uciekać od udzielenia jednoznacznej odpowiedzi na zadane mu pytanie, ale i tak można z niej wywnioskować, że spędza on ostatnie miesiące w holenderskim klubie.

- Kiedy otwierasz jedne drzwi, to musisz je kiedyś zamknąć. Może dla mnie nadszedł czas na to, aby odejść. Zrobiłem co w mojej mocy dla tego klubu, zrobiłem wszystko. Czasami patrzę wstecz na sezon Ligi Europy (2016/2017) i myślę… wow, jestem jedynym, który wciąż tu jest! - przyznał Kameruńczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy