Andrea Belotti jednak zostanie we Włoszech?! Nagły zwrot akcji

2022-07-31 12:43:55; Aktualizacja: 1 rok temu
Andrea Belotti jednak zostanie we Włoszech?! Nagły zwrot akcji Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: La Gazzetta dello Sport

Andrea Belotti wyraził zgodę na kontynuowanie kariery w Romie - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”. Wcześniej środkowy napastnik zachował się w identyczny sposób w stosunku do propozycji wystosowanej przez Valencię.

28-letni zawodnik nie przystał na proponowane mu warunki przedłużenia wygasającej umowy z Torino i wraz z początkiem lipca wylądował na piłkarskim bezrobociu.

Reprezentant Włoch jeszcze przed nastaniem tego momentu cieszył się poważnym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli różnych ekip. Wśród nich znajdowały się między innymi AS Monaco, OGC Nice, Valencia, AS Roma, Inter Mediolan, AC Monza, Napoli, Atalanta czy Fiorentina.

W minionych dniach wydawało się, że z tego grona najbliżsi pozyskania środkowego napastnika są „Nietoperze”, gdzie wielkim zwolennikiem nawiązania współpracy z rodakiem jest trener Gennaro Gattuso.

Teraz jednak dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przekonują, że Andrea Belotti przystał nie tylko na ofertę hiszpańskiego klubu, ale i „Giallorossich”.

W obu przypadkach sprowadzenie 28-latka jest uzależnione od opuszczenia jednego lub drugiego zespołu przez innego ofensywnego gracza. W przypadku rzymian jest nim Eldor Shomurodov. Natomiast w szeregach Valencii zapewne Gonçalo Guedes.

Tym samym pomiędzy drużynami będzie w najbliższych dniach trwał wyścig o sprowadzenie włoskiego napastnika, który przez ostatnie siedem lat strzelił 113 goli w 251 rozegranych dla Torino meczach.