Andrea Belotti o krok od nowego klubu. Od transferu dzielą go dwa miliony euro

Andrea Belotti o krok od nowego klubu. Od transferu dzielą go dwa miliony euro fot. kivnl / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

AS Roma dąży do uporządkowania kadry w segmencie graczy środka ataku. Już niebawem na Stadio Olimpico powinien zawitać Andrea Belotti, lecz w pierwszej kolejności klub musi dopiąć sprzedaż Feliksa Afeny Gyana - oznajmił Gianluca Di Marzio.

Od wielu tygodni nie jest tajemnicą, że doświadczony Belotti poszukuje dla siebie nowego miejsca do gry po wygaśnięciu kontraktu z Torino. Zainteresowanie wokół reprezentanta Włoch objawiało się nawet od zagranicznych potentatów, lecz wszystko wskazuje na to, że jego dalsza droga kariery znajdzie swój ciąg dalszy w ojczyźnie.

Aby jednak zabezpieczyć taki transfer, AS Roma pracuje nad uwolnieniem środków na pensję 28-latka. W ostatnim czasie toczą się zaawansowane negocjacje na linii z US Cremonese, które okazuje wielkie zaciekawienie sylwetką Afeny Gyana.

19-latek, mający już za sobą kilka spotkań w reprezentacji Ghany, został już wypróbowany w pierwszym zespole przez José Mourinho. Tylko w trakcie zmagań Serie A na przestrzeni ostatniego sezonu rezerwowy partner boiskowy Tammy'ego Abrahama zdobył dwie bramki.

Stanowisko „Giallorossich” w kwestii wyceny ich podopiecznego zostało wyrażone jasno. Oczekiwania oscylują wokół ośmiu milionów euro. Z kolei tegoroczny beniaminek deklaruje sześć milionów za perspektywicznego piłkarza.

Można przypuszczać, że Roma pójdzie na pewne ustępstwa, aby nie przepuścić okazji pozyskania Belottiego.

Dla Cremonese osiem milionów euro to spore obciążenie finansowe. Wystarczy wspomnieć, że w bieżącym okienku wydało już rekordowe w całej historii klubu 6,5 miliona euro na zakup Cyriela Dessersa z KRC Genk.

Andrea Belotti ma za sobą siedem lat gry dla turyńskiego klubu, gdzie zapisał się w kartach historii jako zdobywca 113 trafień w ponad 250 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy