Andrea Belotti porozumiał się z nowym klubem. Trzyletni kontrakt

Andrea Belotti porozumiał się z nowym klubem. Trzyletni kontrakt fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Stampa

Andrea Belotti i AS Roma doszli do porozumienia w kwestii kontraktu - informuje „La Stampa”.

Wraz z końcem czerwca wygasła umowa Andrei Belottiego z Torino. Od tamtej pory minęły niecałe dwa miesiące, a Włoch nadal nie był w stanie znaleźć dla siebie zatrudnienia w nowym miejscu.

Chętnych było kilku, bo mowa tu między innymi o AS Monaco, Juventusie, FC Barcelonie oraz Napoli. Ostatecznie jednak atakujący będzie występował w innej drużynie, a mowa tu o AS Romie.

Jeszcze kilka godzin temu Gianluca Di Marzio informował, że do porozumienia pomiędzy zawodnikiem a klubem brakuje dwóch milionów euro. Wydaje się, że problem udało się rozwiązać, bo według „La Stampy”, Belotti lada dzień przejdzie szczegółowe badania, a finalizacja transferu jest spodziewana jeszcze przed sobotą.

Następnie Belotti złoży podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. Na jego mocy będzie on zarabiał w skali roku 2,8 miliona euro. Do tej kwoty można doliczyć jeszcze premie, uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika.

28-latek to wychowanek AlbinoLeffe. W swojej karierze grał też dla Palermo oraz wspomnianego Torino. Do ostatniej z tych ekip trafił w sierpniu 2015 roku.

Od tamtej pory obecny Mistrz Europy rozegrał łącznie 251 spotkań, a w nich zdobył 113 bramek oraz do tego zanotował też 28 asyst.

Po dwóch kolejkach AS Roma plasuje się w tabeli na trzecim miejscu z dorobkiem sześciu punktów.

Więcej na temat: Andrea Belotti Włochy AS Roma

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy