Andrea Belotti pożegnał się z kibicami Torino i wraca do gry. Czas na testy medyczne!

Andrea Belotti pożegnał się z kibicami Torino i wraca do gry. Czas na testy medyczne! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà | Fabrizio Romano | Andrea Belotti [Twitter]

Andrea Belotti pożegnał się z kibicami Torino i dzisiaj dołączy oficjalnie do Romy - informują Alfredo Pedullà oraz Fabrizio Romano.

Przepychanki dotyczące podpisania nowego kontraktu trwały od kilku miesięcy. Władze „Byków” podkreślały, że zaproponowały swojemu kapitanowi bardzo lukratywną ofertę, ale nie spotkała się ona z jego aprobatą.

Mimo to praktycznie do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Andrea Belotti zostanie w Torino. Dziś sprawa jest przesądzona.

Zawodnik pożegnał się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Drodzy fani „Byków”, trudno mi wytłumaczyć to, co przeżyliśmy razem przez te siedem lat. Przybyłem, gdy byłem niewiele więcej niż dzieckiem i dzień po dniu dorastałem, opierając się na wartościach, które reprezentuje ten klub.

Starałem się wydobyć wszystko, co miałem w środku, w każdej sesji treningowej i w każdym meczu, aby spróbować odwdzięczyć się za miłość, którą mi okazaliście.

Razem cierpieliśmy, cieszyliśmy się i świętowaliśmy. Byliście ze mną zawsze, w każdej sytuacji. Chcę powiedzieć ogromne DZIĘKUJĘ.

(…)

Wiem, że moje milczenie przez cały ten czas mogło was zranić i przepraszam za to, ale były sytuacje, które mnie do tego skłoniły.

Moje myśli zawsze były takie, żeby chronić tę koszulkę i te barwy.

(…)

Teraz odchodzę jako człowiek, jako członek rodziny, świadomy, że przez te lata dałem z siebie wszystko.

To nigdy nie będzie pożegnanie, bo dla mnie Torino zawsze pozostanie domem.

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO” – napisał Włoch na Instagramie.

Fabrizio Romano informuje, że jeszcze dzisiaj AS Roma dopnie wszystkie formalności, finalizując w ten sposób transfer środkowego napastnika.

Przed 28-latkiem testy medyczne (procedura już została zainicjowana), po których złoży podpis na umowie ważnej do 30 czerwca 2025 roku. W jej ramach będzie on inkasował 2,8 miliona euro za sezon plus bonusy.

Belotti był częścią włoskiej kadry, gdy „Azzurri” przed rokiem sięgali po mistrzostwo Europy. W reprezentacji rozegrał łącznie 44 mecze i zdobył 12 bramek.

Jego dorobek w Serie A to 270 występów, 106 goli oraz 27 asyst. Składają się na niego również dokonania w barwach Palermo.

„Wilki” tego lata sprowadziły Nemanję Maticia, Mile Svilara, Georginio Wijnalduma, Zekiego Çelika oraz Paulo Dybalę. W blokach startowych czeka już Mady Camara, a wciąż możliwe jest przybycie stopera - listę życzeń otwiera Abdou Diallo.

Więcej na temat: Andrea Belotti AS Roma Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy