Andrea Belotti zwleka z decyzją o przyszłość. Kilka opcji na stole

Andrea Belotti zwleka z decyzją o przyszłość. Kilka opcji na stole fot. AC Torino
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: La Stampa | La Repubblica

Napastnik Torino Andrea Belotti nadal nie zdecydował, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Sytuacji zawodnika przyglądają się Inter Mediolan i AC Monza - poinformowały włoskie media.

Temat reprezentanta Italii został postawiona na ostrzu noża. Dokładnie za miesiąc upłynie okres obowiązywania umowy z obecnym pracodawcą. Do dziś lider ataku „Granata” nie udzielił zarządowi żadnej odpowiedzi w kwestii zaakceptowania lub odrzucenia warunków nowego kontraktu.

Ulepszona oferta dla piłkarza została przedstawiona już wiele tygodni temu. Belotti broni barw turyńskiej ekipy od sezonu 2015/2016, a jego aktualny dorobek wynosi 113 bramek i 28 trafień we wszystkich rozgrywkach przy 251 występach.

W międzyczasie konkurenci Serie A sondują możliwość sprowadzenia Belottiego do swoich szeregów. O 28-latka ubiegają się przede wszystkim Inter Mediolan.

Zdaniem dziennika „La Repubblica” bramkostrzelny zawodnik stanowi ciekawą, a zarazem tanią alternatywę dla wicemistrzów Włoch. Dotychczas „Nerazzurri” bacznie obserwowali Gianlucę Scamaccę, jednak 40 milionów euro za transfer atakującego US Sassuolo to zbyt wygórowana cena.

Z kolei na horyzoncie ujawnił się też inny kandydat, który od przyszłego sezonu rozpocznie rywalizację we włoskiej elicie. Mowa tu o zespole AC Monza, który w niedzielę wygrał baraże o awans do Serie A.

Jednym z głównych celów przyszłego beniaminka, według „La Stampy”, będzie skuszenie kapitana Torino do przeprowadzki na Stadio Brianteo.

Właścicielowi Monzy Silvio Berlusconiemu marzy się rywalizacja o europejskie puchary, dlatego też angaż tego piłkarza pozwoliłby znacząco podnieść poziom gry ofensywnej zespołu, prowadzonego przez trenera Giovanniego Stroppę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy