Andrzej Twarowski odchodzi z Canal+

Andrzej Twarowski odchodzi z Canal+ fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Press

Andrzej Twarowski opuści wraz z początkiem listopada struktury redakcji sportowej Canal+ na rzecz dołączenia do Viaplay - poinformował „Press”.

Ceniony polski dziennikarz oraz komentator dał się nam poznać w minionych latach jako specjalista od komentowania meczów Ekstraklasy i Premier League oraz współprowadzący lub prowadzący program „Liga+ Extra” i „Jej Wysokość Premier League”.

Od początku obecnego sezonu nie był on jednak obecny w redakcji sportowej Canal+, co nasuwało naturalne wnioski o nadchodzącym momencie opuszczenia przez niego po raz drugi struktur prywatnej stacji na rzecz prawdopodobnego dołączenia do Viaplay, które zgarnęło prawa do transmitowania najważniejszych angielski rozgrywek do końca sezonu 2027/2028.

W ten sposób nowy gracz na polskim rynku pozbawił cyfrowego potentata jednego z flagowych produktów. Ten ostatecznie w ramach wykupionej sublicencji powrócił na specjalnych warunkach do Canal+. Zakładają one transmisję dwóch wybranych spotkań przez najbliższe trzy lata, ale z komentarzem dziennikarzy skandynawskiej platformy streamingowej.

„Press” jest przekonane, że wraz z początkiem listopada do redakcji sportowej Viaplay dołączy właśnie Andrzej Twarowski po dobiegnięciu końca zakazu konkurencji, który obowiązuje go do ostatniego dnia października po złożeniu kilka miesięcy wcześniej wypowiedzenia.

Dzięki temu będziemy mogli ponownie usłyszeć jego głos przy okazji meczów Premier League oraz być może pojedynków w Bundeslidze i w europejskich pucharach (Liga Europy i Liga Konferencji Europy).

51-latek rozpoczął współpracę z Canal+ w latach 90-tych i teraz odchodzi z niej definitywnie po raz drugi. Pierwszy raz miał miejsce w 2017 roku, kiedy to zrezygnował z pracy w stacji razem z Tomaszem Smokowskim. On sam miał zamiar dołączyć do świeżo utworzonego internetowego radia Zapinamy Pasy, ale to po niesatysfakcjonującym starcie zostało zamknięte po kilkunastu miesiącach.

W efekcie Twarowski wrócił do prywatnej stacji w 2018 roku, by po czterech latach ponownie ją opuścić.

Przed nim na przejście do Viaplay zdecydowali się inny jego koledzy - Przemysław Pełka, Adrian Olek, Paweł Grabowski oraz Michał Gutka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy