Andy Cole przeszedł przeszczep nerki
2017-04-07 12:07:51; Aktualizacja: 8 lat temu
Jak poinformował oficjalnie Manchester United, Andy Cole przeszedł przeszczep nerki.
„Ambasador Manchesteru United, AndrewCole, przeszedł operację przeszczepienia nerki w placówceManchester Royal Infirmary. Zabieg został przeprowadzony w ramachleczenia choroby zwanej ogniskowym szkliwiejącym kłębuszkowymzapaleniem nerek” - czytamy w oświadczeniu „Czerwonych Diabłów”.
Klub z czerwonej części Manchesterupodał do wiadomości, że w najbliższym czasie Cole odpocznie odswojego reprezentacyjnego stanowiska, a także poprosił ouszanowanie jego prywatności.
„Andrew i jego rodzinapragną serdecznie podziękować klubowi i wszystkim kibicom zaokazane wsparcie” - napisano.
Cole, który w trakcie swojejkariery rozegrał 15 spotkań w reprezentacji Anglii, jest legendąUnited. W latach 1995-2001 napastnik rozegrał w koszulce„Czerwonych Diabłów” 270 spotkań, w których strzelił 119goli. W tym czasie sięgnął z nimi m.in. po pięć mistrzostwAnglii oraz Ligę Mistrzów (1998/99). Przez pewien czas 45-latektworzył na Old Trafford legendarny duet atakujących, któregodrugim filarem był Dwight York.





![Legia Warszawa znów bez zwycięstwa w Ekstraklasie [WIDEO]. Już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową](img/photos/112871/170x113/ivan-zhelizko.jpg)

![Powrót Paula Pogby stał się faktem. Pierwszy mecz od ponad dwóch lat [WIDEO]](img/photos/112870/170x113/xyz.jpg)





![Legia Warszawa znów bez zwycięstwa w Ekstraklasie [WIDEO]. Już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową](img/photos/112871/90x60/ivan-zhelizko.jpg)

![Powrót Paula Pogby stał się faktem. Pierwszy mecz od ponad dwóch lat [WIDEO]](img/photos/112870/90x60/xyz.jpg)




