Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

2024-05-21 18:43:23; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Lodzkisport.pl

Ángel Rodado, a więc zdecydowanie najlepszy strzelec I ligi w barwach Wisły Kraków, znajduje się na celowniku Widzewa Łódź - przekazał Lodzkisport.pl.

Ángel Rodado z dorobkiem 21 goli wyraźnie przewodzi klasyfikacji strzelców I ligi. 27-letni Hiszpan zdobył też cztery bramki w Pucharze Polski, w tym jakże cenną, bo dającą ostateczny triumf w dogrywce wielkiego finału z Pogonią Szczecin (2:1).

Euforia po zwycięstwie w PP i zakwalifikowaniu się do eliminacji Ligi Europy w Krakowie jednak minęła. W lidze nie wszystko idzie po myśli „Białej Gwiazdy”. Na kolejkę przed końcem zmagań traci ona punkt do strefy barażowej, co oznacza, że niewiele zależy od niej samej.

Brak awansu do Ekstraklasy w kolejnym sezonie może oznaczać wiele zmian w szeregach krakowskiego zespołu. Nie ma co ukrywać, że przy takim scenariuszu Wiśle może być ciężko zatrzymać Rodado. Kluby z najwyższego polskiego szczebla rozgrywek i nie tylko z niego na pewno bacznie go obserwują.

Lodzkisport.pl pisze o Widzewie Łódź. Hiszpan ma znajdować się na jego liście życzeń. Zdaniem tego źródła łodzianie mogą spróbować zakontraktować piłkarza zwłaszcza wtedy, jeśli krakowianom nie uda się wejść do elity. Na łamach powyższego źródła czytamy, że „jest to do zrobienia”.

Władze Widzewa ponoć doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby zrobić kolejny krok do przodu, trzeba zwiększyć wydatki na wynagrodzenia. Jednym z beneficjentów tego mógłby być właśnie obecny gracz Wisły.

Umowa Rodado obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Nie ma co ukrywać, że w kontekście potencjalnego transferu tego lata wiele będzie zależało od chęci samego piłkarza.