Angielska federacja walczy o piłkarza Arsenalu. Ostatnia szansa!

Angielska federacja walczy o piłkarza Arsenalu. Ostatnia szansa! fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: The Mirror

Football Association chce, by Alex Iwobi zagrał w reprezentacji Anglii.

19-latek, który w swoim debiucie w Premier League strzelił bramkę, reprezentował "Synów Albionu" na poziomie juniorskim - U16, U17 i U18. Później, ze względu na fakt urodzenia w Nigerii, został powołany do seniorskiej kadry tego afrykańskiego kraju, występując w jej dwóch meczach towarzyskich.

Z punktu widzenia przepisów, udział w żadnym z tych spotkań nie wyklucza gry Iwobiego w reprezentacji Anglii. Inaczej będzie jednak w przypadku jego występu w najbliższym starciu, bowiem 19-latek otrzymał powołanie na mecze Pucharu Narodów Afryki. Władze FA muszą więc podjąć stosowne kroki do piątku, kiedy to Nigeria zmierzy się z Egiptem.

Za grą Iwobiego dla Anglii jest też Arsene Wenger, jednak nie ma rzecz jasna gwarancji, że młody zawodnik będzie otrzymywał w przyszłości seniorskie powołania, nawet deklarując chęć gry dla "Three Lions"
Więcej na temat: Alex Iwobi Anglia Nigeria Arsenal FC

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy