ANGLIA: Welbeck nie zagra z Włochami?

ANGLIA: Welbeck nie zagra z Włochami?
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Daily Mail

Anglia w środę poda aktualną informację dotyczącą Danny'ego Welbecka, który odniósł kontuzję zagrażającą jego występowi w meczu Mistrzostw Świata przeciwko Włochom.

Mówi się, że napastnik Manchesteru United ma problemy z udem po wtorkowym treningu swojej reprezentacji. Jego wykluczenie z gry zwiększy szansę na grę Raheema Sterlinga w spotkaniu w Manaus.

Welbeck strzelił osiem bramek w 20 meczach pod wodzą Roya Hodgsona. Nieobecność 23-latka byłaby poważnym ciosem dla szkoleniowca, który jest wielkim wielbicielem niedocenianego zawodnika.

Sterling i tak był poważnym kandydatem do gry przeciwko Włochom, dzięki dobremu wrażeniu, jakie zrobił swoją postawą na treningach. Hodgson rozważał nawet ustawienie go tuż za klubowym kolegą - Danielem Sturridgem. Wayne Rooney powędrowałby wtedy na lewą stronę.

Selekcjoner Anglików powiedział we wtorek, że Sterling jest "w bardzo dobrej formie", choć w ostatnich tygodniach spędził zaledwie 39 minut na boisku. Piłkarz Liverpoolu został zawieszony na mecz z Hondurasem w Miami po tym, jak otrzymał czerwoną kartkę 15 minut po wejściu na boisko w spotkaniu z Ekwadorem.

-Sterling jest w grupie zawodników, których obecność w pierwszym składzie aktualnie rozważam. Jeśli nie wybiorę go, to na pewno nie dlatego, że grał tylko 39 minut. Wszystko zależy od tego, kogo uznam za bardziej przydatnego w jedenastce - powiedział 66-latek.

Szkoleniowiec Anglików wyjawił, że jego gracze wezmą tabletki przeciwko malarii przed meczem z Włochami. We środę cały angielski zespół poleci do Manaus i rozpocznie przyjmowanie tabletek dwa dni przed wyjazdem i będzie je brał przez pięć kolejnych dni, w obawie przed groźną chorobą.

- Nie mogę ignorować opinii lekarskiej. Jeśli doktorzy mówią mi, że w Manaus zawodnicy muszą brać tabelki przeciwko malarii, to słucham ich zaleceń, niezależnie od skutków ubocznych tej decyzji. Lepsze są skurcze żołądka jednego z graczy niż zarażenie się przez któregoś z nich malarią - zakończył Hodgson.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy