Ansu Fati chce grać dla Hiszpanii

Ansu Fati chce grać dla Hiszpanii fot. Lionel Messi [Instagram] | FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Jak pisze kataloński „Sport”, Ansu Fati jest zdecydowany na reprezentowanie barw Hiszpanii.

O 16-letnim atakującym Barcelony zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Najpierw zadebiutował on w pierwszym zespole „Dumy Katalonii”, a w swoim drugim meczu przeciwko Osasunie zdobył bramkę. Urodzony w Gwinei Bissau Fati został tym samym najmłodszym strzelcem ligowego gola w historii Barcelony.

O zawodnika już wcześniej zabiegali działacze federacji z Hiszpanii i Portugalii. Dla tej drugiej Fati mógłby występować z uwagi na to, że Gwinea Bissau to jej była kolonia, a dodatkowo przez pewien czas pracował w tym kraju jego ojciec. Choć Portugalczycy wciąż wierzą w przekonanie 16-latka, zdaniem „Sportu” ten wybrał już Hiszpanię.

Piłkarz przybył do niej w wieku sześciu lat. Jak czytamy, czuje się Hiszpanem i bardzo chce reprezentować jej barwy. O swoim wyborze poinformował już działaczy Barcelony, którzy z kolei przekazali to rodzimemu związkowi.

Fati musi jeszcze uzyskać hiszpańskie obywatelstwo. Federacja przyśpieszy cały proces. Planowo napastnik ma wystąpić w rozpoczynających się pod koniec października Mistrzostwach Świata do lat 17. Turniej zostanie rozegrany w Brazylii

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy