Ansu Fati: Chcę spędzić w Barcelonie całe swoje życie!

Ansu Fati: Chcę spędzić w Barcelonie całe swoje życie! fot. Ansu Fati I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Barça TV

Wygląda na to, że kibice Barcelony mogą spać spokojnie w kwestii przyszłości Ansu Fatiego. 17-latek w najnowszym wywiadzie zadeklarował bowiem przywiązanie do klubowych barw.

Atakujący na początku bieżącego sezonu przebojem wdarł się do składu „Dumy Katalonii”, doskonale wykorzystując nieobecność Luisa Suáreza i Ousmane’a Dembélé. Nastolatek w trzech pierwszych meczach strzelił dwa gole, a przy następnym asystował. To dało początek debacie o przyznaniu zawodnikowi urodzonemu w Gwinei Bissau hiszpańskiego obywatelstwa. Rozpoczęto również z nim rozmowy na temat przedłużenia współpracy na o wiele korzystniejszych warunkach finansowych.

Dziś Ansu Fati ma już za sobą debiut w reprezentacji „La Furia Roja” do lat 21, a i do oficjalnego komunikatu odnośnie podpisania nowego kontraktu jest coraz bliżej. Nic więc dziwnego, że Hiszpan nie wyobraża sobie przyszłości w innym klubie niż FC Barcelona.

– Zawsze chciałem tu być. Taki miałem plan od samego początku i mam nadzieję, że spędzę w Barcelonie całe swoje życie – powiedział w rozmowie z klubową stacją Barça TV.

– Występ przeciwko Osasunie był dla mnie spełnieniem marzeń. Dodatkowo przyniósł on mi debiutanckie trafienie w pierwszej drużynie. Potem mecz z Valencią na Camp Nou. Śniłem o tym przez wiele dni, a tego jednego dnia moje marzenie się spełniło. To nie do wiary! – dodał.

Obecnie Fati ma na swoim koncie dziewięć występów w pierwszej drużynie „Blaugrany”, dwa gole i jedną asystę.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy