Ansu Fati negocjuje nowy kontrakt z Barceloną. Gigantyczna premia

Ansu Fati negocjuje nowy kontrakt z Barceloną. Gigantyczna premia fot. Ansu Fati I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El club de la mitjanit

Jak informują katalońskie media, FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat przedłużenia umowy z Ansu Fatim.

Zawodnik urodzony 31 października 2002 roku doskonale wykorzystał moment nieobecności Lionela Messiego oraz Luisa Suáreza i przebojem wdarł się do pierwszej drużyny „Blaugrany”. Jak dotąd 16-latek brał udział w trzech meczach, notując w swoich dwóch ostatnich występach trafienie oraz dwa kluczowe podania. To nie wszystko, gdyż już dzisiaj atakujący najprawdopodobniej po raz pierwszy wystąpi w Lidze Mistrzów, a jeśli przy okazji wpisze się na listę strzelców, pobije kilka rekordów.

Dobra forma gracza urodzonego w Gwinei Bissau zaalarmowała władze Barcelony i jak poinformowano w programie „El club de la mitjanit”, obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie odnowienia kontraktu, do którego już teraz wpisana jest klauzula wykupu o wartości 100 milionów euro.

Nowe porozumienie ma zagwarantować Ansu Fatiemu 700 tysięcy euro premii, co biorąc pod uwagę jego wiek, jest kwotą gigantyczną. Ponadto, jeśli zostanie on w pierwszym zespole, będzie mógł liczyć na roczną gażę w wysokości miliona euro, a w dwóch kolejnych sezonach do sumy tej doliczane będą kolejno 250 i 500 tysięcy euro. Propozycja kontraktu ważnego do 30 czerwca 2022 roku (z opcją przedłużenia współpracy o 24 miesiące) zawiera jednak pewien haczyk, bowiem w przypadku powrotu do drużyny rezerw, jego pensja wyniesie 300 tysięcy euro (ze wzrostem o 50 tysięcy w każdym z dwóch kolejnych sezonów).

Dodajmy również, że w tym samym tempie prowadzone są także rozmowy z Braimą Fatim, a więc starszym bratem Ansu Fatiego, których celem jest wypracowanie konsensusu odnośnie przedłużenia współpracy.

W programie zapewniono jednocześnie, że strony są bliskie porozumienia i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, wkrótce światło dzienne ujrzy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy