Ansu Fati negocjuje nowy kontrakt z Barceloną. Gigantyczna premia

Ansu Fati negocjuje nowy kontrakt z Barceloną. Gigantyczna premia fot. Ansu Fati I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El club de la mitjanit

Jak informują katalońskie media, FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat przedłużenia umowy z Ansu Fatim.

Zawodnik urodzony 31 października 2002 roku doskonale wykorzystał moment nieobecności Lionela Messiego oraz Luisa Suáreza i przebojem wdarł się do pierwszej drużyny „Blaugrany”. Jak dotąd 16-latek brał udział w trzech meczach, notując w swoich dwóch ostatnich występach trafienie oraz dwa kluczowe podania. To nie wszystko, gdyż już dzisiaj atakujący najprawdopodobniej po raz pierwszy wystąpi w Lidze Mistrzów, a jeśli przy okazji wpisze się na listę strzelców, pobije kilka rekordów.

Dobra forma gracza urodzonego w Gwinei Bissau zaalarmowała władze Barcelony i jak poinformowano w programie „El club de la mitjanit”, obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie odnowienia kontraktu, do którego już teraz wpisana jest klauzula wykupu o wartości 100 milionów euro.

Nowe porozumienie ma zagwarantować Ansu Fatiemu 700 tysięcy euro premii, co biorąc pod uwagę jego wiek, jest kwotą gigantyczną. Ponadto, jeśli zostanie on w pierwszym zespole, będzie mógł liczyć na roczną gażę w wysokości miliona euro, a w dwóch kolejnych sezonach do sumy tej doliczane będą kolejno 250 i 500 tysięcy euro. Propozycja kontraktu ważnego do 30 czerwca 2022 roku (z opcją przedłużenia współpracy o 24 miesiące) zawiera jednak pewien haczyk, bowiem w przypadku powrotu do drużyny rezerw, jego pensja wyniesie 300 tysięcy euro (ze wzrostem o 50 tysięcy w każdym z dwóch kolejnych sezonów).

Dodajmy również, że w tym samym tempie prowadzone są także rozmowy z Braimą Fatim, a więc starszym bratem Ansu Fatiego, których celem jest wypracowanie konsensusu odnośnie przedłużenia współpracy.

W programie zapewniono jednocześnie, że strony są bliskie porozumienia i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, wkrótce światło dzienne ujrzy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy