Ansu Fati zagra dla Hiszpanii? Działacze już pracują

Ansu Fati zagra dla Hiszpanii? Działacze już pracują fot. Ansu Fati I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Przedstawiciele hiszpańskiej federacji robią wszystko, by Ansu Fati zadebiutował w ich barwach.

W sobotę Barcelona wygrała z Valencią 5:2. 16-letni Fati strzelił gola i asystował przy trafieniu Frenkiego de Jonga. Dla młodziutkiego atakującego nie była to pierwsza bramka w dorosłym zespole „Dumy Katalonii”. W poprzedniej kolejce trafił do siatki w spotkaniu z Osasuną (2:2), stając się najmłodszym strzelcem ligowego gola w historii Barcelony.

Już wcześniej pojawiały się informacje sugerujące, że hiszpański związek chce, by urodzony w
Gwinei Bissau zawodnik grał dla „La Furia Roja”. Wczoraj na ten temat wypowiedział się selekcjoner pierwszej reprezentacji, Robert Moreno.

- Nie zajmuję się tym osobiście, ale federacja pracuje nad tym, by mógł dla nas występować. Związek stara się o to, by mieć jak najlepszych zawodników. Ostateczna decyzja będzie oczywiście należała do niego.

- Barcelona ma się z czego cieszyć. Wszak jest to piłkarz wyszkolony w klubie. Musimy zachować spokój i być cierpliwi. Mam nadzieję, że on taki jest - przyznał Moreno.

Dziennikarze sugerują, że Fati początkowo mógłby występować w hiszpańskiej kadrze do lat 17. Pod koniec października rozpoczną się Mistrzostwa Świata w tej kategorii.

Dodajmy, że 16-latek może grać również dla Portugalii, ale wydaje się, że jest on już zdecydowany na Hiszpanię.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy