Ansu Fati zagra dla Hiszpanii? Działacze już pracują

Ansu Fati zagra dla Hiszpanii? Działacze już pracują fot. Ansu Fati I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Przedstawiciele hiszpańskiej federacji robią wszystko, by Ansu Fati zadebiutował w ich barwach.

W sobotę Barcelona wygrała z Valencią 5:2. 16-letni Fati strzelił gola i asystował przy trafieniu Frenkiego de Jonga. Dla młodziutkiego atakującego nie była to pierwsza bramka w dorosłym zespole „Dumy Katalonii”. W poprzedniej kolejce trafił do siatki w spotkaniu z Osasuną (2:2), stając się najmłodszym strzelcem ligowego gola w historii Barcelony.

Już wcześniej pojawiały się informacje sugerujące, że hiszpański związek chce, by urodzony w
Gwinei Bissau zawodnik grał dla „La Furia Roja”. Wczoraj na ten temat wypowiedział się selekcjoner pierwszej reprezentacji, Robert Moreno.

- Nie zajmuję się tym osobiście, ale federacja pracuje nad tym, by mógł dla nas występować. Związek stara się o to, by mieć jak najlepszych zawodników. Ostateczna decyzja będzie oczywiście należała do niego.

- Barcelona ma się z czego cieszyć. Wszak jest to piłkarz wyszkolony w klubie. Musimy zachować spokój i być cierpliwi. Mam nadzieję, że on taki jest - przyznał Moreno.

Dziennikarze sugerują, że Fati początkowo mógłby występować w hiszpańskiej kadrze do lat 17. Pod koniec października rozpoczną się Mistrzostwa Świata w tej kategorii.

Dodajmy, że 16-latek może grać również dla Portugalii, ale wydaje się, że jest on już zdecydowany na Hiszpanię.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy