Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku

2023-06-08 18:38:42; Aktualizacja: 1 rok temu
Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Bild

Ekspansja Arabii Saudyjskiej na świat futbolu trwa w najlepsze. Bliskowschodnie królestwo kusi ogromnymi zarobkami wielu znanych zawodników, w tym Toniego Kroosa, Thomasa Müllera i Mario Götze - ujawnia „Bild”.

Lionel Messi ostatecznie nie trafi do Arabii Saudyjskiej. Władze kraju z pewnością postarają się zatuszować to niepowodzenie, ściągając kilku innych znanych w Europie zawodników.

Karim Benzema przypieczętował już swoją przeprowadzkę do Al-Ittihad. Wkrótce powinien do niego dołączyć rodak, N’Golo Kanté. Lista nazwisk łączonych z bliskowschodnim ruchem jest naprawdę długa.

Saudyjczycy umieścili na niej również trzech zawodników, którzy w 2014 roku na mundialu w Brazylii sięgnęli z reprezentacją Niemiec po złoto.

Agent piłkarski, Volker Struth, ujawnił w rozmowie z „Bildem”, że kluby Saudi Pro League kontaktowały się z nim w sprawie dwóch jego klientów - Toniego Krossa i Mario Götze. Wspomniana dwójka momentalnie odrzuciła taką możliwość.

Gwiazdor Realu Madryt już wkrótce powinien przedłużyć swój kontrakt o rok, z kolei ten drugi złożył podpis pod nową, obowiązującą do czerwca 2026 roku, umową z Eintrachtem Frankfurt.

- Skontaktowano się ze mną i poinformowałem o tym zawodników, ale nie zastanawiali się zbyt długo. Dla tych chłopaków taka zmiana była niemożliwa - zaczął 57-latek.

- Gracze tacy jak Ronaldo nie wyświadczają sobie przysługi, niszcząc własne pomniki. Jestem szczęśliwy i dumny, że Toni powiedział jakiś czas temu, że nie opuści Realu Madryt dla innego klubu i zakończy tam swoją karierę.

„Bild” zapewnia, że podobna propozycja wylądowała na biurku Thomasa Müllera. Legenda Bayernu Monachium nie zamierza jej zaakceptować.