2024-06-21 07:34:51; Aktualizacja: 6 dni temu
Argentyna rozpoczyna Copa América 2024 od zwycięstwa. Lionel Messi rekordzistą [WIDEO] Fot. Jhony Pinho/AGIF/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Argentyny na inaugurację Copa América 2024 pokonała Kanadę 2:0. W historii rozgrywek zapisał się Lionel Messi.

„Albicelestes” jako obrońcy tytułu oraz aktualni mistrzowie świata to główni faworyci do końcowego triumfu.

Jak na faworyta przystało, zespół rozpoczął zmagania od zwycięstwa, mimo że naprzeciw wybiegła mocna jedenastka Kanady z Alphonso Daviesem, Jonathanem Davidem czy Tajonem Buchananem.

Tak naprawdę w pierwszej połowie najlepszą okazję bramkową mieli właśnie reprezentanci Ameryki Północnej, kiedy to w 43. minucie w polu karnym główkował Stephen Eustáquio, a chwilę potem dobijać próbował Davies.

Już po zmianie stron na prowadzenie wyszli Argentyńczycy. W akcję zamieszany był Lionel Messi, który rozgrywał rekordowy, bo 35. mecz na Copa América. Przegonił w ten sposób Chilijczyka Sergio Livingstone’a.

Chwilę potem Alexis Mac Allister zagrał przed golkiperem, a piłkę do pustej siatki wpakował Julián Álvarez.

W 65. minucie kapitan reprezentacji Argentyny dwukrotnie zmarnował dogodną sytuację, kiedy to podaniem uruchomił go Emiliano Martínez. W 79. minucie gwiazdor próbował przerzucić futbolówkę nad bramkarzem, ale również wtedy nie uśmiechnęło się do niego szczęście.

Pod koniec rywalizacji Messi zapisał w końcu na swoim koncie bezpośrednią asystę. Podawał do Lautaro Martíneza.

Więcej trafień nie obserwowaliśmy, ale był to bez wątpienia udany początek rywalizacji ze strony podopiecznych Lionela Scaloniego.