Argentyna straci kolejny talent na rzecz Włoch? 17-letni skrzydłowy czeka na paszport

Argentyna straci kolejny talent na rzecz Włoch? 17-letni skrzydłowy czeka na paszport
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sábado Vélez [Twitter]

Gianluca Prestianni z Vélezu Sarsfield otrzyma za sześć miesięcy włoski paszport. Wówczas może dostać zaproszenie do seniorskiej reprezentacji kraju z Półwyspu Apenińskiego - poinformowało „Sábado Vélez”.

Selekcjoner Roberto Mancini skorzystał z nadarzającej się okazji i powołał na marcowe zgrupowanie kadry Mateo Reteguiego z Club Atlético Tigre po tym, jak urodzony w Argentynie piłkarz otrzymał włoskie obywatelstwo.

23-letni zawodnik odwdzięczył się momentalnie za daną mu szansę i w pierwszych dwóch występach w reprezentacji Włoch zdobył dwie bramki. W ten sposób powtórzył wyczyn Pierino Pratiego z kwietnia... 1968 roku.

Bardzo dobra forma prezentowana przez napastnika w Ameryce Południowej i teraz na starcie eliminacji EURO 2024 sprawiają, że jego letni transfer na Stary Kontynent wydaje się być nieuchronny.

Niewykluczone, że wkrótce podobną ścieżką kariery podąży Gianluca Prestianni z Vélezu Sarsfield.

„Sábado Vélez” przekonuje, że 17-letni skrzydłowy otrzyma za sześć miesięcy włoski paszport i jest w stałym kontakcie z europejską federacją, która zabiega o to, by porzucił marzenia o grze dla Argentyny na rzecz reprezentowania kraju z Półwyspu Apenińskiego.

On, w przeciwieństwie do Reteguiego, został dostrzeżony i doceniony przez rodzimy związek. Dlatego może pochwalić się rozegraniem kilku spotkań w reprezentacji U-17.

Mimo to wysłannicy włoskiego futbolu są optymistycznie nastawieni do możliwości podebrania obiecującego gracza aktualnym mistrzom świata.

Prestianni zaczyna jednocześnie przebijać się na seniorski poziom, torując sobie w ten sposób drogę do zaliczenia transferu do Europy.

W ostatnim spotkaniu przeciwko Central Córdoba zdobył debiutancką bramkę dla Vélezu Sarsfield.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy