Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 fot. ESPN
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Ole

Flavio Azzaro, argentyński dziennikarz, który wypowiadał się krytycznie na temat Lionela Messiego w trakcie Mistrzostw Świata w 2018 roku, odniósł się do swoich słów. Jego archiwalna wypowiedź została wyemitowana podczas ostatniej gali wręczenia Złotej Piłki.

Na ostatniej gali w Paryżu, Messiemu wręczona została siódma Złota Piłka w karierze. France Football postanowił nagrać i wyemitować krótki film, pokazujący drogę do triumfu w tym plebiscycie. Pojawił się w nim klip argentyńskiego dziennikarza, Flavio Azzaro, który krytykował piłkarza po przegranym meczu z Chorwacją na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

- Tak, Messi powinien opuścić drużynę narodową! Messi nigdy nie poprowadził Argentyny do zwycięstwa  w ważnym meczu – tak mówił po przegranej 0-3 z Chorwatami.

2021 rok był niezwykle udany dla reprezentacyjnej kariery Messiego. Rozegrał on świetny turniej i poprowadził Argentynę do wygranej w Copa America. To pierwsze trofeum, jakie 34-latek zdobył ze swoją kadrą.

Azzaro, po zakończonej gali, odniósł się do słów wypowiedzianych trzy lata wcześniej. Dziennikarz przyznał, że inaczej rozumiał rolę Messiego w reprezentacji Argentyny. Teraz jednak docenia jego wkład w grę drużyny.

- Messi pewnie myśli, że jestem kretynem, ale powiedziałem to, ponieważ to czułem. Byłem zły, że Messi grał tak źle.

- Dziś myślę inaczej. Messi pokazuje inną postawę, inne przywództwo, bardziej dojrzałe, być może wcześniej tego nie czułem. Nie przeszkadza mi zmiana zdania. To nie jest to samo, co przyznanie się do błędu. Zmiana zdania jest częścią życia. Poza tym, inaczej jest gdy zrobisz program zaraz po zakończonym meczu, a inaczej gdy zrobisz to później, na spokojnie.

- Nie wszyscy musimy być w kimś zakochani. Są ludzie, którzy do ciebie docierają i tacy, którzy do ciebie nie docierają. Messi do mnie nie trafiał, a dziś, gdy ja też już dorosłem, trafia, ponieważ widzę, jak wiele daje reprezentacji Argentyny.

- Byłem krytyczny, ponieważ taki jestem. Nie uważam się za faceta, który zaprzeczy mojej istocie. Moją istotą jest bycie krytycznym, a Messi nie grał tak, jak wydawało mi się, że powinien grać – argumentował swoje słowa Azzaro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy