Arka Gdynia testuje nowego napastnika. 87 spotkań na poziomie Ekstraklasy [OFICJALNIE]

2024-06-20 06:33:30; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Arka Gdynia testuje nowego napastnika. 87 spotkań na poziomie Ekstraklasy [OFICJALNIE]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia wznowiła już przygotowania przed nowym sezonem. Na treningach pierwszoligowca pojawił się Felicio Brown Forbes, który będzie testowany przez kilka najbliższych dni.

Ostatni finał baraży o awans do Ekstraklasy zdecydowanie nie poszedł po myśli piłkarzy Arki Gdynia, którzy musieli w nim uznać wyższość Motoru Lublin. Klub ze wschodniej części Polski zdobył wówczas zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry i po 32 latach przerwy niespodziewanie zameldował się w krajowej elicie.

Brak promocji w przypadku podopiecznych trenera Wojciecha Łobodzińskiego to całkiem spore rozczarowaniem. Ścieżka barażowa w ich przypadku była tą drugą opcją, ponieważ w ostatniej kolejce mogli oni przypieczętować bezpośredni awans z drugiego miejsca. Wówczas nie pozwoliła na to porażka z GKS-em Katowice.

Nie jest tajemnicą, że celem Arki na przyszły sezon będzie wywalczenie upragnionej przepustki do Ekstraklasy. Do tego przydadzą się oczywiście nowe wzmocnienia, a na ten moment gdynianie potwierdzili dwa letnie transfery. Szeregi pierwszoligowca zasilili Damian Węglarz z Chrobrego Głogów oraz Adam Ratajczyk z Zagłębia Lubin.

Arka rozgląda się również za nowym napastnikiem. Według ostatnich doniesień na jej celowniku znalazł się Szymon Sobczak, który wraz z końcem rozgrywek pożegnał się z Wisłą Kraków. 31-latek miał już przeprowadzić pierwsze rozmowy, dotyczące potencjalnej przeprowadzki.

Oprócz niego w wąskim kręgu zainteresowań klubu z Gdyni znajduje się Felicio Brown Forbes. 32-letni strzelec przebywa obecnie na testach, co zostało już potwierdzone przez Arkę. Jego sprawdzian potrwa przez kilka najbliższych dni i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to niewykluczone, że niebawem obie strony zwiążą się umową.

Brown Forbes to postać, którą polscy kibice kojarzą głównie za sprawą występów w trykocie krakowskiej Wisły. Dla „Białej Gwiazdy” rozegrał on łącznie 42 spotkania, w których zdobył dwanaście bramek oraz zanotował trzy asysty. Jej szeregi opuścił w kwietniu 2022 roku.

Czterokrotny reprezentant Kostaryki miał również epizody w Koronie Kielce oraz Rakowie Częstochowa.

Jego ostatnim przystankiem była indyjska drużyna East Bengal FC, dla której rozegrał 11 spotkań, zwieńczonych golem. Wraz z końcem sezonu jego kontrakt wygasł, dlatego też obecnie jest on możliwy do pozyskania na zasadzie wolnego transferu.