„Licytowali się”. Drugi klub Ekstraklasy chciał Patryka Dziczka

2026-01-29 16:00:19; Aktualizacja: 1 godzina temu
„Licytowali się”. Drugi klub Ekstraklasy chciał Patryka Dziczka Fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Łukasz Olkowicz [Ofensywni/Przegląd Sportowy Onet]

Latem Patryk Dziczek trafi do Pogoni Szczecin, natomiast w ostatnim czasie zawodnikiem Piasta Gliwice interesował się również GKS Katowice - przekazał Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego Onet”.

Pogoń Szczecin zapowiedziała letni transfer Patryka Dziczka z Piasta Gliwice w pierwszej części stycznia. Jednocześnie właściciel „Dumy Pomorza” Alex Haditaghi przyznał, że klub z województwa zachodniopomorskiego spróbuje jeszcze przyśpieszyć ruch. W całej sprawie istotne jest to, że umowa piłkarza z aktualnym pracodawcą obowiązuje tylko do 30 czerwca tego roku.

Przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, by pomocnik miał udać się do Szczecina już zimą. Jeśli nie dojdzie do zwrotu akcji, dogra sezon w Gliwicach i dopiero po nim będzie powiększał swój ekstraklasowy dorobek w trykocie Pogoni.

Łukasz Olkowicz w podcaście Ofensywni zdradził, że ta nie była jedynym chętnym na transfer 27-latka. Mowa o GKS Katowice.

- Licytowali się, jeśli chodzi o Patryka Dziczka. Tylko Pogoń Szczecin dzisiaj też płaci takie pieniądze, że nie było szans. Ale GKS Katowice dawał mu bardzo, bardzo wysoki kontrakt - przyznał dziennikarz.

W ramach zimowego okna GKS ogłosił już jeden transfer z Gliwic, a mianowicie wyciągnął z nich Erika Jirkę, na co przeznaczono około 400 tysięcy euro.

Według dziennikarza na tych dwóch graczach Piasta się nie skończyło, ponieważ na radarze klubu z Katowic miał znaleźć się jeszcze Igor Drapiński.