2024-08-19 22:22:38; Aktualizacja: 5 godzin temu
Arka Gdynia trafiła z tym transferem w „dziesiątkę”?! „To może być jeden z najlepszych piłkarzy w lidze” Fot. Dawid Kowalski | Arka Gdynia
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info | Wisła Kraków [YouTube]

Arka Gdynia zremisowała w wyjazdowym spotkaniu zamykającym piątą serię gier na szczeblu pierwszej ligi z Wisłą Kraków (2:2). Dubletem po stronie gości popisał się João Oliveira. Szwajcar zanotował już w sumie trzy trafienia w ramach bieżącego sezonu.

Poniedziałkowa konfrontacja Wisły Kraków z Arką Gdynia zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Oba te kluby celują bowiem w czołowe lokaty na koniec sezonu, myśląc o awansie do Ekstraklasy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 13. minucie za sprawą bramki zdobytej przez Ángela Rodado. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania hiszpański napastnik dorzucił drugiego gola i w tamtym momencie wydawało się, że „Biała Gwiazda” zmierza w kierunku zgarnięcia pełnej puli „oczek”.

Tymczasem podopieczni Wojciecha Łobodziński błyskawicznie zanotowali trafienie kontaktowe, którego autorem został João Oliveira.

Przyjezdni chcieli pójść za ciosem i w końcu dopięli swego, doprowadzając do wyrównania stanu rywalizacji na parę minut przed końcem podstawowego czasu gry.

Na listę strzelców po raz drugi tego wieczoru wpisał się wspomniany Oliveira. W ostatecznym rozrachunku 28-latek zapewnił Arce punkt, który gdynianie wywieźli ze stolicy Małopolski.

W trakcie pomeczowej konferencji prasowej trener Wojciech Łobodziński skierował pod adresem tego gracza bardzo pozytywną opinię.

- Chcieliśmy zawiązywać akcje w bocznych strefach. Wiemy, jaką jakość mamy na skrzydłach i tam próbowaliśmy przeprowadzać ataki. Wydaje mi się, że João Oliveira jest w tej chwili w takiej dyspozycji, że to może być jak nie najlepszy, to jeden z najlepszych piłkarzy w tej lidze - przyznał szkoleniowiec Arki Gdynia.

João Oliveira zawitał do klubu z Trójmiasta tego lata. Wcześniej występował w takich ekipach, jak Luzern, Lechia Gdańsk, Lausanne-Sport, Cova Piedade, Leixões oraz Debreczyn.

Jego dotychczasowy dorobek w koszulce Arki Gdynia to pięć rozegranych spotkań, trzy bramki i asysta.