Arkadiusz Milik wciąż poza grą. Wróci na hit?!

Arkadiusz Milik wciąż poza grą. Wróci na hit?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik nie znalazł się w kadrze meczowej Olympique'u Marsylia na niedzielne starcie z RC Lens.

Reprezentant Polski nabawił się urazu łąkotki w ostatnim spotkaniu minionego sezonu i przez to nie pojechał na Mistrzostwa Europy. Środkowy napastnik ubolewał naturalnie nad tym faktem, ale zamierzał zrobić wszystko co w jego mocy, aby wrócić do normalnych treningów we francuskim zespole w pierwszych dniach sierpnia.

Na początku z obozu OM napływały bardzo optymistyczne informacje w kontekście realizacji tego planu. Niestety musiał on zostać zweryfikowany po przylocie Arkadiusza Milika do Marsylii. Wówczas po przejściu przez niego szczegółowych badań okazało się, że będzie musiał rehabilitować się dłużej niż zakładano. Dlatego też uznano, że najwcześniej wróci do zajęć z resztą drużyny we wrześniu.

27-letni zawodnik długo musiał czekać na otrzymanie takowej zgody, ponieważ dopiero od drugiej połowy miesiąca dołączył do kolegów z ekipy ze Stade Vélodrome.

Z radością o tym fakcie poinformował trener Jorge Sampaoli i liczył na to, że szybko środkowy napastnik dojdzie do formy pozwalającej mu załapać się do kadry meczowej.

Niestety braki fizyczne u reprezentanta Polski okazały się na tyle poważne, że argentyński szkoleniowiec nie zabrał go na spotkania przeciwko Rennes, Angers i teraz RC Lens, o czym powiedział na konferencji prasowej.

- Arek nie będzie dostępny do gry w najbliższym meczu przeciwko Lens. Czuje się dobrze, ale nie trenował jeszcze w pełnym wymiarze czasowym. Wciąż czekamy na „zielone światło” od lekarzy - przyznał opiekun OM.

Sampaoli nie pokusił się tym razem o wskazanie daty potencjalnego powrotu do gry Milika, dlatego pozostaje nam liczyć na to, że znajdzie się on w kadrze na kolejne spotkanie, które będzie ozdobą dziewiątej serii gier w Ligue 1, ponieważ rywalem Olympique'u Marsylia będzie aktualny mistrz - Lille (3 października o godzinie 21:00).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy