Arkadiusz Milik wreszcie trafia. Od razu hat-trick!

2022-02-04 22:53:12; Aktualizacja: 2 lata temu
Arkadiusz Milik wreszcie trafia. Od razu hat-trick! Fot. Alain Robert / Sipa / PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Olympique Marsylia po jedenastu minutach przegrywało z Angers 0:2. Gospodarze wzięli się jednak solidnie do pracy i wygrali 5:2. Hat-tricka upolował Arkadiusz Milik.

Goście prowadzili po golach Angelo Fulginiego oraz Nabila Bentaleba. Znak do odrabiania start miejscowym dał Arkadiusz Milik, który pierwszy raz od połowy stycznia znalazł się w podstawowym składzie.

Świetnie ustawionego Polaka wypatrzył Mattéo Guendouzi, a napastnik sprytnym strzałem lewą nogą bez trudu pokonał bramkarza. Niedługo potem z dystansu płaskim uderzeniem do remisu doprowadził Gerson. Czy to był koniec strzelania na Stade Vélodrome? Absolutnie nie.

W 70. minucie ogromny błąd popełnił Danijel Petković, a piłka trafiła do Gersona, który przekazał ją Milikowi, a ten trafił do pustej siatki. Atakujący wyraźnie miał apetyt na więcej i partnerzy to widzieli, podobnie jak jego doskonałe wychodzenie na pozycję, co zaobserwowaliśmy w 78. minucie.

Cengiz Ünder zagrał w pole karne, reprezentant biało-czerwonych wystawił nogę i skompletował hat-tricka. Wynik spotkania ustalił podający z poprzedniej akcji, w efekcie czego Olympique Marsylia wygrał aż 5:2.

Niewykluczone, że będzie to przełomowy mecz dla Milika, któremu wróżono rychłe odejście po angażu Cédrica Bakambu. Tymczasem Polak zagrał z Kongijczykiem w duecie i pokazał się z doskonałej strony.

Milik tym samym ma cztery trafienia w sezonie 2021/2022 Ligue 1.