Arkadiusz Reca wyceniony. Tyle trzeba zapłacić za 15-krotnego reprezentanta Polski

2024-06-24 20:06:53; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Arkadiusz Reca wyceniony. Tyle trzeba zapłacić za 15-krotnego reprezentanta Polski Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Secolo XIX

Arkadiusz Reca latem może zmienić klub, a zainteresowanie jego usługami przejawiała między innymi Legia Warszawa. Spezia Calcio jest tego świadoma, dlatego postanowiła go wycenić - donosi „Secolo XIX”.

Arkadiusz Reca od sierpnia 2021 roku jest zawodnikiem Spezii Calcio, która pozyskała go za blisko cztery miliony euro. Wówczas zespół rywalizował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a zatem Polak mógł liczyć na solidny kontrakt. Ten sięga prawie miliona euro za sezon występów.

Ekipa z wahadłowym w składzie nie zdołała awansować do Serie A, dlatego też szykują się cięcia kosztów. Ich ofiarą padnie między innymi 29-latek, który szuka dla siebie zatrudnienia w innym miejscu. Gdzie może trafić?

Do tej pory urodzonego w Chojnicach zawodnika łączono z Legią Warszawa oraz niemieckimi zespołami z pogranicza pierwszej i drugiej Bundesligi. Na razie te tematy ucichły, ale Spezia Calcio nadal nosi się z zamiarem sprzedaży 15-krotnego mistrza kraju.

Z tego powodu też dokonała jego wyceny. Jak informuje „Secolo XIX” - jeśli ktoś zechce pozyskać Recę, to musi liczyć się z wydatkiem, sięgającym miliona euro. To minimalna kwota, jaką oczekuje się za zawodnika.

Wychowanek Chojniczanki występował w swojej karierze też dla takich ekip, jak Koral Dębnica, Flota Świnoujście, Wisła Płock, Atalanta oraz SPAL i Crotone. Poprzedni sezon w jego wykonaniu w barwach Spezii Calcio to 15 meczów, cztery gole i jedna asysta. Umowę ma ważną do 30 czerwca 2025 roku.