Armando Sadiku wrócił do Europy [OFICJALNIE]

Armando Sadiku wrócił do Europy [OFICJALNIE] fot. Edu del Fresno / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: UD Las Palmas

Znany z występów na polskich boiskach Armando Sadiku został nowym zawodnikiem UD Las Palmas - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Sadiku przenosi się do nowego zespołu jako wolny zawodnik po wygaśnięciu kontraktu z boliwijskim Club Bolívar. Albańczyk dobrze zna hiszpańską piłkę - grał już wcześniej dla Levante i Málagi.

Napastnik rozpoczął swoją karierę w Albanii, skąd trafił do szwajcarskiej drugiej ligi, podpisując kontrakt z FC Lornaco. W drugim roku pobytu w Szwajcarii zdobył 20 bramek w 33 meczach dla AC Lugano, czym zwrócił na siebie uwagę FC Zürich. Stamtąd trafił na wypożyczenie do FC Vaduz i FC Lugano. Następnie trafił do Legii Warszawa (dwa gole w 17 występach), by w końcu zawitać do Hiszpanii, a konkretnie do Levante w 2018 roku.

Z „Granotes“ trafił najpierw na wypożyczenie do FC Lugano, a następnie do Málagi. Dla „Los Blanquiazules“ w sezonie 2019/20 zdobył 13 bramek i dodał do tego jedną asystę, stając się kluczowym zawodnikiem przy utrzymaniu się w drugiej lidze. Po zakończeniu wypożyczenia do Levante, Sadiku rozwiązał swój kontrakt i przeniósł się do tureckiej Süper Lig, a w styczniu 2021 roku wyjechał do Boliwii, gdzie dołączył do Club Bolívar - drużyny, z której przybywa na zasadzie wolnego transferu.

Sadiku przybędzie na Wyspy Kanaryjskie w najbliższą niedzielę, a w poniedziałek, po przejściu badań lekarskich, zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik „La Unión Deportiva“.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy