Arsenal chce przeprowadzić niespodziewany transfer z Realu Madryt

2023-01-20 19:51:56; Aktualizacja: 1 rok temu
Arsenal chce przeprowadzić niespodziewany transfer z Realu Madryt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Simon Collings [The London Evening Standard]

Arsenal jest zainteresowany czasowym ściągnięciem do siebie Eduardo Camavingi z Realu Madryt - pisze Simon Collings z „The London Evening Standard”.

W piątek Arsenal potwierdził swój pierwszy zimowy transfer. „Kanonierzy” pozyskali Leandro Trossarda z Brighton & Hove Albion. Sprowadzenie belgijskiego skrzydłowego to odpowiedź na przegraną rywalizację o podpis Mychajło Mudryka z Chelsea.

Lider Premier League jest już blisko dopięcia drugiego transferu. Jego szeregi ma zasilić Jakub Kiwior, o czym jako pierwszy poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Zdaniem Gianluki Di Marzio Spezia otrzyma za środkowego obrońcę 25 milionów euro plus pięć milionów w bonusach. Sprawa ma zostać załatwiona w najbliższych dniach.

Co dalej? Według Simona Collingsa Arsenal wpadł na pomysł wypożyczenia Eduardo Camavingi z Realu Madryt i niebawem powinien złożyć hiszpańskiemu klubowi taką ofertę.

Nie wiadomo, jak podejdą do tego „Królewscy”. 20-letni francuski pomocnik w tym sezonie zanotował w ich barwach 26 występów, spędzając na boiskach 1042 minuty.

Dziennikarz „The London Evening Standard” dodaje, że głównym celem Arsenalu w kontekście wzmocnienia linii pomocy, ale latem, pozostaje ściągnięcie Declana Rice'a z West Hamu, o czym pisały już inne źródła.