Arsenal chciał się pozbyć Alexandre Lacazette'a. Miał konkretny cel

Arsenal chciał się pozbyć Alexandre Lacazette'a. Miał konkretny cel fot. daykung / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Fabrizio Romano | Daily Mail

Arsenal szykował się do wzmocnienia swojego ataku, pozyskując Tammy'ego Abrahama. Operację zablokował jednak Alexandre Lacazette, wyjawia Fabrizio Romano.

„Kanonierzy” odważniej sięgnęli po swoje oszczędności i dokonali kilku dużych transferów, choć postawiono głównie na młodych graczy, którzy dopiero z czasem mają stanowić o sile odbudowywanego zespołu. Plany były jednak znacznie ambitniejsze, ponieważ ofensywę miał wzmocnić Tammy Abraham. Napastnik nie znajdował miejsca w Chelsea pod wodzą Thomasa Tuchela, ostatecznie wybierając ofertę AS Romy, lecz Fabrizio Romano zdradza, iż gracz mógł równie dobrze pozostać w Londynie.

- Arsenal starał się przekonać Abrahama, by ten dał sobie więcej czasu do namysłu zanim podpisze kontrakt z Romą - powiedział znany dziennikarz w swoim podcaście „Here We Go”.

- Starali się dokonać najpierw sprzedaży, może Lacazette'a, może Eddie'ego Nketiaha, by zwolnić miejsce dla nowego napastnika. Byli bardzo zainteresowani Abrahamem, rozmawiali z jego agentem, byli nawet gotowi złożyć ofertę. Ale najpierw musieli dokonać sprzedaży.

- Naciskali i naciskali, robili co w ich mocy. Byli przekonani, że mają szansę, ale czasem trudno zmienić zdanie zawodnika.

„Daily Mail” dodaje, że to właśnie na sprzedaży Lacazette'a londyńczykom zależało najbardziej, Francuz ani myślał jednak odchodzić. Abraham ostatecznie trafił do Romy, a przyszłość napastnika tak czy tak pozostaje pod znakiem zapytania. Jego kontrakt wygasa w przyszłym roku, zatem już wkrótce osobiście będzie mógł rozglądać się za nową przygodą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy