Arsenal dogadał transfer Williama Saliby. Przemyślane!

Arsenal dogadał transfer Williama Saliby. Przemyślane!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

William Saliba jest już niemalże nowym zawodnikiem Arsenalu.

Menedżer Unai Emery dostrzega spore problemy z defensywą swojej drużyny, dlatego jest gotów poświęcić znaczną część swojego budżetu transferowego na pozyskanie przyszłościowego obrońcy. Od kilku tygodni „Kanonierzy” starają się o pozyskanie Williama Saliby, a negocjacje przyniosły w końcu efekt w postaci porozumienia. „Daily Mail” informuje, że kluby ustaliły już najważniejsze warunki transakcji.

18-latek ma przenieść się do Arsenalu na zasadzie transferu definitywnego, który będzie kosztować 26 milionów funtów. W przeliczeniu na euro da to kwotę w wysokości niemalże 29 milionów. Choć to wysoka suma, piłkarz nie zostanie jednak na Emirates Stadium, a od razu zostanie wypożyczony z powrotem do AS Saint-Étienne. Operacja jest jednak dobrze przemyślana.

Zawodnik nie miałby zbyt dużych szans w walce z bardziej doświadczonymi stoperami, dlatego Emery i spółka uznali, że najlepiej będzie oddać nastolatka, by mógł dalej rozwijać się w dobrze znanym sobie otoczeniu. Był to też jeden z warunków stawianych podczas negocjacji przez Francuzów. Klub zgodził się na transfer już tego lata, lecz chciał zatrzymać swojego wychowanka co najmniej na kolejny sezon.

Takie rozwiązanie jest też bardzo korzystne dla londyńczyków pod względem finansowym. Z racji, że zawodnik nadal będzie występować we Francji, Arsenal nie będzie musiał tak szybko spłacać kwoty transferowej. To z kolei pozwoli zachować znaczną część budżetu, który tego lata zostanie wykorzystany do wzmocnienia drużyny.

Poprzednia kampania była dla Saliby pierwszą w jego profesjonalnej karierze. Urodzony w Bondy i wychowany w tej samej akademii co Kylian Mbappé piłkarz był powoli wprowadzany do seniorskiej piłki, ale bywały okresy, kiedy regularnie występował w pierwszym składzie. Łącznie rozegrał 19 spotkań.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy