Arsenal dopiął swego. Gabriel Magalhães zamelduje się w Londynie

Arsenal dopiął swego. Gabriel Magalhães zamelduje się w Londynie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Gianluca Di Marzio

Arsenal osiągnął pełne porozumienie w kwestii nawiązania współpracy z Gabrielem Magalhãesem - uważają Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

W ostatnich dniach media informują nieustannie o zbliżającym się transferze Gabriela Magalhãesa do Premier League.

Wiele na to wskazuje, że już w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin stanie się on faktem, ponieważ dobrze zorientowani dziennikarze tacy jak Gianluca Di Marzio czy Fabrizio Romano przekazują zgodnie, że „Kanonierzy” osiągnęli już pełne porozumienie w kwestii sprowadzenia brazylijskiego defensora na Emirates Stadium.

Wspomniani panowie uważają, że 22-letni zawodnik zostanie sprzedany przez Lille za 26 milionów euro. W niedalekiej przyszłości ta kwota będzie mogła jeszcze wzrosnąć o dodatkowe cztery miliony zawarte w bonusach, które będą uzależnione od wyników osiąganych przez piłkarza oraz jego nowy klub.

Z kolei sam obrońca zwiąże się z Arsenalem do 30 czerwca 2025 roku i zgodnie z przyjętymi warunkami zainkasuje przynajmniej dwa miliony euro w swoim pierwszym sezonie spędzonym w ekipie z Premier League.

Brazylijczyk na mocy wypracowanego porozumienia będzie mógł liczyć nie tylko na atrakcyjne dodatki za osiągane wyniki, ale także na stopniowe zwiększanie podstawowej sumy wynagrodzenia po zakończeniu każdych rozgrywek.

Przedstawiciele „Kanonierów” spodziewają się pojawienia Gabriela Magalhãesa w Londynie już w poniedziałek, kiedy to ma przejść obligatoryjne testy medyczne i następnie dopiąć ostatnie formalności związanie z nawiązaniem współpracy z Arsenalem.

Przypominamy także, że wcześniej bardzo mocno o względy defensora zabiegało Napoli, które uzależniało jednak jego sprowadzenia od sprzedaży Kalidou Koulibaly'ego znajdującego się na celowniku Manchesteru City. Ponadto w ostatnich dniach szyki drużynie z Londynu próbował też pokrzyżować Manchester United, ale „Czerwone Diabły”, jak się ostatecznie okazało, zbyt późno włączyły się do walki o 22-latka.

Gabriel Magalhães trafił do ekipy z Ligue 1 z Avaí FC w styczniu 2017 roku i przed staniem się jednym z kluczowych graczy „Les Dogues” zaliczył pobyt na zasadzie wypożyczenia w Troyes oraz rezerwach Dinama Zagrzeb. W sumie udało mu się rozegrać 52 spotkania w koszulce Lille, w których zdobył dwie bramki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy