Arsenal dopłaci do transferu Özila?!

Arsenal dopłaci do transferu Özila?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Mirror | Daily Express

Jeśli Arsenal chce, aby Mesut Özil odszedł do DC United, musi przygotować się na dopłacanie do jego pensji w amerykańskim klubie, informują angielskie media.

Ekipa z Waszyngtonu chce zapewnić sobie usługi nowej gwiazdy, zanim Wayne Rooney na dobrej opuści klub. Jak wiemy, nastąpi to w styczniu, tym samym przedstawicielowi Major League Soccer pozostało kilka miesięcy na znalezienie jego następcy pod względem marketingowym.

Pierwszym wyborem DC United na tę chwilę jest Mesut Özil, o czym informował nie tak dawno Steven Goff z „Washington Post”. Niemiec, który w październiku będzie obchodził 31. urodziny, ma być zainteresowany wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, dlatego zainicjowano kontakt z jego przedstawicielem i obecnie prowadzone są rozmowy w kierunku dopięcia transferu.

Angielskie media zauważają jednak, że problemem mogą okazać się wymagania finansowe rozgrywającego, który w Arsenalu inkasuje 350 tysięcy funtów tygodniowo. Tymczasem najwyższe zarobki w MLS sięgają 115 tysięcy funtów tygodniowo i na taką gażę może liczyć jedynie Zlatan Ibrahimović. W związku z tym, by pozbyć się byłego gracza Realu Madryt z Emirates Stadium, „Kanonierzy” mogą zostać zmuszeni do finansowania części jego wynagrodzenia w nowym klubie.

Mesut Özil przybył do Londynu we wrześniu 2013 roku za 47 milionów euro. Od tego czasu wystąpił w 231 spotkaniach, biorąc czynny udział w 117 trafieniach (43 gole i 74 asysty). Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy