Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę?

Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail | Sky Sports

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, potwierdza, że chce pomóc Jackowi Wilshere'owi, oferując mu możliwość trenowania z zespołem.

Swego czasu pomocnik zapowiadał się na bardzo dobrego zawodnika, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jego karierę. Anglika co rusz dopadały kolejne kontuzje, które uniemożliwiały mu powrót na odpowiedni poziom. W 2018 roku miarka się przebrała i musiał on definitywnie opuścić Arsenal, w West Hamie oraz w Bournemouth z jego zdrowiem nie było jednak lepiej.

Aktualnie Wilshere pozostaje bez pracodawcy, a szansę na treningi otrzymał od włoskiego drugoligowca, Como. Teraz rękę wyciągają do niego ponownie „Kanonierzy”. Już na początku września Mikel Arteta zasugerował, iż gracz może podjąć treningi z jego zespołem i teraz zdaje się to potwierdzać.

- Zamierzamy mu pomóc jak tylko to możliwe. On o tym wie, taka jest sytuacja - zapewnił szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami przed zbliżającym się meczem z Burnley. Szybko dodał jednak, że Wilshere nie ma co liczyć na pełnoprawny powrót.

- Czy mógłby podpisać z nami kontrakt? Aż tak bym się nie zapędzał.

Samemu Wilshere'owi zdaje się to jednak nie przeszkadzać. W rozmowie ze Sky Sports przyznał, że dobrze wspomina piłkarską współpracę z Artetą i dodaje, że lada dzień porozmawia z przedstawicielami Arsenalu co do ustalenia szczegółów współpracy.

- Bardzo dobrze grało mi się z Artetą. Usłyszeć, że otwiera dla mnie drzwi, było naprawdę miłe - stwierdził pomocnik.

- Myślę, że trenowanie z Arsenalem może mi tylko pomóc. Możliwość przebywania z dobrymi zawodnikami, trenowanie na wysokim poziomie, samo bycie w atmosferze szatni już mnie interesuje. Jestem pewien, że wkrótce porozmawiam z kimś z klubu, w najbliższych dniach.

Więcej na temat: Jack Wilshere Arsenal FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy